На завершення сезону в облмуздрамтеатрі покажуть прем'єру вистави "Шаріка"

У неділю, 16 липня, о 18.00 Закарпатський академічний обласний музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв підсумовує свій 71 театральний сезон.

Зроблено цьогоріч чимало: це і проведення першого фестивалю камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури", на який з’їхалися відомі колективи з усієї України, і отримання довгоочікуваного звання "академічний", і успішні прем’єри та гастролі...

А закриватимуть сезон "шерегіївці" вже сьомою прем’єрою – на глядачів чекає романтична оперета "Шаріка" Ярослава Барнича, доля якого пов’язана із Закарпаттям. Головний театр області і надалі прагне бодай одну виставу ставити на місцевому матеріалі. Минулого сезону це була драма "В Парижі гарне літо…" про долю знаного художника Адальберта Ерделі.

Цього разу глядачам представлять виставу про маловідому сторінку історії Закарпаття, коли в роки Першої світової війни в нашому краї перебували Українські січові стрільці. Це були військові частини, сформовані з українських добровольців, що вирізнялися високим патріотизмом та незламним духом. Січовики з честю показали себе на фронті у боротьбі з російськими загарбниками у Карпатах. На Закарпатті вони готувалися до боїв та лікувалися.

Автор оперети Ярослав Барнич служив у сотні Клима Гутковського, що кілька місяців перебувала у Хусті. Події з тамтешнього квартирування і лягли в основу оперети.

Закарпатська прем’єра, яку ставить народний артист України, головний режисер Анатолій Філіппов, відрізнятиметься від постановок "Шаріки" у Львові, Івано-Франківську та Тернополі. В Ужгороді акцент зроблений передовсім на місцевому матеріалі.

Ужгородська постановка "Шаріки" стане гідним подарунком до відзначення 120-річчя відомого композитора та драматурга Ярослава Барнича, який кілька плідних років свого життя віддав Закарпаттю.

Перед виставою, о 17.00, відбудеться прес-конференція за участі керівництва театру з нагоди завершення театрального сезону та прем’єри української оперети "Шаріка".

1607

Олександр Гаврош, завідувач літературної частини

Закарпатського академічного обласного українського

музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв

Додаткова інформація