В Ужгороді відбулася презентація роману "№2" Остапа Дроздова

Напередодні в Закарпатській обласній бібліотеці ім.Ф.Потушняка свою книгу презентував найвідоміший медійник Західної України Остап Дроздов. Роман "№2" – це відверта розмова письменника зі своєю країною про все наболіле: про українське заробітчансвто, діаспорність, про любов людей до своєї країни і навпаки.

Гість зізнався, що Закарпаття приємно здивувало. Письменник їхав сюди з невеликою пересторогою, та після презентацій у Мукачеві, Хусті й Ужгороді стверджує: "Закарпаття – абсолютно мій регіон".

Остап Дроздов один із небагатьох українських письменників, який відвідує з презентаційними турами не тільки обласні центри, але й невеликі міста та селища. Письменник переконаний, що багатство цієї країни у її різноманітності, зокрема, у тих людях, які проживають у віддалених від великих міст населених пунктах.

Розмова з ужгородською публікою вийшла відвертою та щирою, Остап Дроздов уголос озвучував те, про що думає більша частина населення України, про що розмовляють на кухнях і в офісах. Та письменник впевнений: час озвучувати свої думки так, щоби механізм країни запрацював по-новому, що час, врешті-решт, самоідентифікуватися як нація, прийти до тями від безпросвітньої брехні, якою нас годують від 24 серпня 1991 року.

Автор зазначив, що книга писалася з надривом. "Я не знаю, що це за роман. Він і діаспорний, бо погляд на свою країну здалеку для мене особливо щемливий. Ця відстань є потрібною, щоб чіткіше бачити свою країну. Я занадто довго був і є в епіцентрі подій своєї країни, і зрозумів, що це мені заважає відчувати свою країну дуже глибоко. Мені потрібна була ця відстань, аби мої персонажі любили свою країну через скло, через океан, гумові рукавички. І для мене отака холодна відстань до своєї країни є найбільшим проявом любові, бо тільки тоді можеш зрозуміти, за що ти безтямно її любиш. Мої персонажі люблять безтямно свою країну саме за таку відстань", – зазначив Остап.

Ужгородців вразила відвертість письменника: читачі активно ставили запитання, дискутували та висловлювали своє бачення стану країни сьогодні. 

Презентовані книги можна взяти на прочитання у відділі художньої літератури бібліотеки, які автор люб’язно подарував, аби прочитати їх мав можливість усяк охочий.

1 od2 od3 od4 od5 od

Мар'яна Ничка, бібліотекар відділу обслуговування

ЗОУНБ ім.Ф.Потушняка

Додаткова інформація