В обласній бібліотеці презентували анімаційний серіал "Моя країна – Україна"

Сьогодні в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбулася презентація анімаційного серіалу "Моя країна  Україна" та книжки "Щоденник котячих мандрів".

Серіал "Моя країна  Україна", відзнятий київською анімаційною студією "Новаторфільм", розповідає про пригоди Кота-Воркота, який зі своїм другом-казкарем Сашком Лірником мандрує містами України в пошуках цікавих історичних місць і таким чином знайомить глядачів з історією нашої держави. Від кожної серії віє теплотою та патріотизмом. Усього вже відзнято 26 серій про різні міста України, зокрема: Бердянськ, Одеса, Мелітополь, Луганськ, села Шешори, Легедзине й інші.

Авторка книги та сценарист Лана Ра розповіла всім присутнім, як створювався мультсеріал, зауважила, що серії про Ужгород ще нема і запропонувала охочим співпрацю, щоби пригоди героя Кота-Воркота в Ужгороді також вийшли на екран.

За словами Лани, на виготовлення 26 серій митці використали понад 300 кг пластиліну. "Герої фільму не множаться на комп'ютері, а виготовляються власноруч. Для кожної іграшки створють спеціальні заготовки, каркаси та ляльки на шарнірах і виготовляють щонайменше 7 дублерів",  зауважила авторка.

Під час заходу відбулась жвава розмова авторів із дорослими та дітьми. Актор Євген Конощук, перевтілившись відразу в двох головних героїв, зачитав уривки з презентованої книжки.

Сам серіал можна розбирати на цитати, бо кожна серія насичена дотепними висловлюваннями, от наприклад: "Не знав, що коти хроплять. Краще б миші завелися!", "Повітря таке цілюще  жити хочеться!", "Що спав  що у футбол грав!" та інші.

Презентований серіал отримав багато міжнародних нагород та об’їздив цілий світ. А от в Україні фільм показали тільки один раз на національному телебаченні. Наразі автори проекту самотужки їздять Україною з презентацією мультсеріалу і сподіваються на співпрацю з органами державної влади. Адже такий патріотичний проект повинні побачити діти всієї України.

1 mku2 mku3 mku4 mku5 mku6 mku
Євгенія Напуда, завідувач відділу обслуговування

Закарпатської ОУНБ ім.Ф.Потушняка

Додаткова інформація