В суботу Закарпаття долучиться до вшанування пам'яті жертв голодоморів

Щорічно, в останню суботу листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів. У національний пам'ятний день  25 листопада, в обласному центрі Закарпаття відбудеться траурна хода та запалення свічок.

Молодь і громадськість, представники влади та релігійних організацій зберуться в цей день о 13.45 на площі Поштовій в Ужгороді.

О 14.00 траурна хода на чолі з керівниками краю та міста зі свічками й колосками пшениці в руках вирушить до наріжного каменя, закладеного на місці спорудження майбутнього меморіалу пам'яті жертв і постраждалих внаслідок голодоморів в Україні (перед будівлею медичного факультету УжНУ).

Присутні вшанують хвилиною мовчання пам'ять мільйонів українців, які загинули мученицькою смертю від голоду. О 14.40 в рамках Всеукраїнської акції – запалять свічки пам'яті. Ввечері, з настанням темряви, в рамках загальнонаціональної акції "Запали свічку", також засвітять лампадки на балконі головної адмінбудівлі краю.

Відповідно до розпорядження голови ОДА, в області в цей день приспустять Державні Прапори України, слід також обмежити проведення розважальних заходів. До програм радіо та телебачення рекомендовано внести відповідні зміни.

Жалобні заходи за участі громадськості цього дня відбудуться у всіх містах та районах краю, в храмах області відслужать панахиди за жертвами голодоморів в Україні, – інформує Прес-служба Закарпатської ОДА

 

Додаткова інформація