В обласному центрі вшанували пам'ять закатованих голодом українців

Заходи із вшанування пам'яті жертв голодоморів почалися в Ужгороді велелюдною скорботною ходою від площі Поштової.

Сотні людей зі свічками в руках пройшли набережною Незалежності до місця спорудження майбутнього пам'ятника жертвам голодоморів в Україні. Композицію з бронзи, висотою близько п'яти метрів, встановлять наступного року. Монумент "Свіча пам'яті" – робота київського скульптора Ігоря Гречаника, що здобула перемогу за результатом відкритого конкурсу.

На площі перед будівлею медичного факультету УжНУ, де буде встановлено пам'ятник, відбувся мітинг-реквієм. "Страшна трагедія українського народу оминула Закарпаття. Сталінський комуністичний режим сюди дістався пізніше. Але закарпатці старшого покоління пам'ятають 1946-1947 роки. Тоді за вказівкою Москви в людей забирали зерно, нерідко – останнє, щоби подарувати його братнім режимам так званого "соціалістичного табору". Наш обов'язок – пам’ятати про цю трагедію, про співвітчизників, яких тоталітарний режим прирік на голодну смерть", – наголосив під час виступу Геннадій Москаль. Він також закликав запалити у вікнах домівок свічу в пам'ять про душі заморених голодом українців.

Присутні вшанували пам'ять невинно вбитих людей хвилиною мовчання, поставили запалені лампадки та колоски пшениці до пам'ятного каменю, відтак об'єдналися у спільній соборній молитві разом зі священнослужителями різних конфесій.

Жалобні заходи за участі громадськості цього дня відбуваються в усіх містах та районах краю, у храмах області служать панахиди за жертвами голодоморів в Україні. Надвечір, у рамках загальнонаціональної акції "Запали свічку пам'яті", на балконі головної адмінбудівлі краю засвітять лампадки, – інформує Прес-служба Закарпатської ОДА

625431

Додаткова інформація