Ретроспективну виставку творів Золтана Мички відкрили в Києві

Днями в мистецькому центрі "Шоколадний будинок" у Києві відкрилася ретроспективна виставка живопису і графіки відомого закарпатського митця, народного художника України, почесного академіка НАМ України Золтана Мички.

На виставці представлені 24 роботи художника, написані впродовж останніх 40 років творчої діяльності. В основному, це живописні та графічні роботи. Презентовані на експозиції як вже відомі картини митця ("Історія", "Надія", "Незавершена розмова", "Добрий пастир", "Свято І"), так і ті роботи, які на цій виставці поціновувачам мистецтва продемонстрували вперше.

На думку мистецтвознавців, експозиція демонструє еволюцію художнього, композиційного, та стилістичного змісту картин Золтана Мички. Традиційні ознаки закарпатської школи живопису, що він перейняв і передав майбутньому поколінню, присутні в усіх його композиціях.

"У конструктивному нефігуративізмі живопису він вибудовував архітектонічну модель образності, основою яких є засади протилежностей, – розповів присутній на відкритті виставки, мистецтвознавець, кандидат наук Володимир Петрашик. – Його абстракції наповнені глибиною національної архетипіальності, в якій використовувався алегорично-метафоричний вислів, уживалася асоціативна символіка, знаковість". За його словами, Золтан Мичка полюбляв монохроматичну побудову живопису, де пошуки форми й композиції зводяться до використання колірних поєднань.

Як стверджує донька художника Юлія Мичка, вагому підтримку в організації виставки надало Посольство Угорщини в Україні, яке, власне, і запропонувало відкрити експозицію.

"Дуже важливо, що пам'ять про батька живе, – зазначила донька митця. – Це вже друга виставка після смерті Золтана Мички, яка свідчить про те, що його роботами дійсно цікавляться. Він завжди повторював, що без минулого нема майбутнього, тому ця експозиція є дуже актуальною в наші часи".

Експозиція триватиме до 10 грудня,  повідомляє Фундація розвитку закарпатського мистецтва.

123456789

Текст: Денис Фазекаш, фото: Світлана Кульчицька

Додаткова інформація