До свята Андрія в Ужгородському скансені підготували тематичну вечірню екскурсію

Закарпатський обласний музей народної архітектури та побуту запрошує на тематичну вечірню екскурсію "Андріївські вечорниці", що відбудеться 12 грудня о 18.00. 

Свято Андрія Первозванного (13 грудня) здавна справляли на території всієї України. В народі його вважали покровителем молоді, який сприяв утворенню щасливої сім'ї. У цей день на Закарпатті жінки не пекли хліб, не пряли, не шили. Свято Андрія припадає на час посту, тому у цей період не відбувалося жодних сватань, заручин чи весіль. А дівчата напередодні свята молились Андрію, щоби він подарував їм добрих чоловіків, вдавались до різних магічних дій та ворожінь, аби дізнатися чи скоро вийдуть заміж.

Саме про автентичні закарпатські ворожильні обряди відвідувачі музею зможуть довідатися під час вечірньої екскурсії, а поринути в таємничу атмосферу давніх закарпатських ворожінь допоможе народний вокальний ансамбль Ужгородського коледжу культури і мистецтв (керівник Неля Швайгер).

Молоді дівчата в музейних хатинках намагатимуться хоча б краєчком ока зазирнути у майбутнє, дізнатися чи судилося вийти заміж у наступному році, з яких країв буде наречений, чи щасливою буде доля.

Також кожен учасник екскурсії зможе й собі випробувати долю та долучитися до того чи іншого ворожіння.

Приємним завершенням екскурсії стане частування в музейній корчмі ХІХ ст.

Гостям гарантовані гарний настрій, цікаві ворожіння, пізнавальна екскурсія і яскрава палітра барв, адже всі учасники заходу будуть одягнені у закарпатські костюми.

Участь в екскурсії за попереднім записом: тел.: 066 71 81 334, e-mail – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та на сторінці у Facebook (Ужгородський скансен). Вартість участі – вхідний квиток до музею, – повідомляє Закарпатський обласний музей народної архітектури та побуту.

Додаткова інформація