"Гексограма" – спільна виставка робіт шести крайових художниць

Днями у виставковому залі Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая відкрилася спільна виставка, в якій взяли участь шестеро закарпатських художниць: Світлана Кирлик, Тетяна Іваницька, Емма Левадська, Андрея Павук, Тетяна Левляс та Вікторія Манайло-Приходько.

Всі вони – члени Національної спілки художників України. Експозиція має назву "Гексаграма".

Загалом на виставці представлено близько 70 картин. Всі вони різних тематики та напрямку – це і живопис, і графіка, і декоративно-прикладне мистецтво. Виконані у різних техніках: олія, акрил, пастель, акварель та інші. Є серед картин і пейзажі Т.Левляс й А.Павук, і портрети В.Манайло-Приходько, і віньєтки Е.Левадської.

Виставка у такому складі проходить вперше. Як пояснила одна з учасниць експозиції, член НСХУ Емма Левадська, ці мисткині часто їздять на пленери разом – практично об'їздили все Закарпаття. А тепер вирішили спільно презентувати свою творчість. "Ми ж не тільки художниці, а й педагоги, які працюють з дітьми та молоддю, – розповіла Е.Левадська. – І нам захотілося, аби на нашу творчість подивилися зі сторони. Це дуже важливо для нас".

За словами художниці, особливість експозиції в тому, що всі автори різняться за стилем та спрямуванням. Це й не дивно, адже всі представляють різні мистецькі школи: хтось вчився у Києві, ще хтось – у Львові, в Одесі, в Ужгороді.

Як зазначила мистецтвознавець Людмила Біксей, експозицію не випадково назвали "Гексаграмою". "Кожна з граней шестикутника уособлює творчу особистість та заслуговує на окрему теоретичну розвідку-дослідження, – зазначила вона. – В живописній панорамі мистецтва Закарпаття ентузіазм та натхнення творчості, влучність образу й манера виконання кожної учасниці творчої групи є доречною і вагомою. Адже усі жінки-мисткині згуртовані любов'ю до мистецтва".

Виставка триватиме до 16 грудня, – повідомляє Фундація розвитку закарпатського мистецтва

12345678910

Текст: Денис Фазекаш, 

фото: Роберт Довганич

Додаткова інформація