Збірку віршів Миколи Матоли презентували ужгородській дітворі

В обласній бібліотеці для дітей та юнацтва нині відбулася зустріч із новою книгою, яка нещодавно побачила світ у Всеукраїнському державному видавництві "Карпати". Це збірка дитячих віршів "Петрик грушу малював" Миколи Матоли – закарпатського поета, літературознавця, журналіста, лауреата Всеукраїнської літературної премії ім.В.Симоненка.

Привітати новий чудовий подарунок для малят та їхніх батьків прийшли наймолодші читачі бібліотеки – учні 1-В класу Ужгородської СЗОШ І-ІІІ ст. №5 (вчитель Олеся Кобака) та знані гості: Василь Густі – поет, перекладач, голова обласної організації НСПУ, Лідія Повх – поетеса, лауреат літературних премій, педагог, відмінник освіти України, член НСПУ, Віктор Браславець і Борис Кушнір – директор і головний редактор Всеукраїнського державного видавництва "Карпати" відповідно, Ольга Ладижець – талановита художниця, ілюстратор книг, а також дружина Миколи Матоли пані Марія з онучкою Емілією.

Мультимедійна презентація, яку підготували бібліотечні працівники, познайомила учасників заходу з життям і творчістю письменника. Зокрема, були представлені унікальні фото автора з сімейного альбому.

Особливу атмосферу свята створили наймолодші учасники. Неповторне декламування малечею веселих та життєрадісних, жартівливих і повчальних віршів Миколи Матоли не залишило байдужих.

Справжньою прикрасою читального залу бібліотеки стали представлені широкому загалу малюнки Ольги Ладижець. У них – неповторний образний світ, який віддзеркалює сюжети дитячих віршів.

Всі, хто знав Миколу Омеляновича особисто, поділилися спогадами про автора. Чимало теплих слів було сказано про нього як поета, колегу, друга, чоловіка…. 

Хочеться відзначити, що Микола Матола не встиг багато зробити на цій землі – відпущено йому було лиш 40 літ життя, та все ж творчість його стала вагомим внеском у національну літературу й культуру.

1m2m3m4m5m

Наталія Станко, завідувач відділу обслуговування

дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів

Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва

Додаткова інформація