Виставка скульптури та графіки Богдана Коржа вже відкрита для огляду

Напередодні в галереї "Ужгород" було велелюдно. З нагоди 65-річчя, яке відзначив 28 листопада, відомий скульптор, заслужений художник України Богдан Корж презентував виставку власних творів.

Захід відкрив голова обласної організації НСХУ Борис Кузьма, відзначивши, що Богдан Корж – трудяга, а його роботи мають неймовірну ауру. Знаний закарпатський скульптор Василь Олашин (старший) розповів, що знає митця давно, навіть мастерні мають поряд. "Скульптура – то важка ніша. Це треба любити. І Богдан любить. Його роботи виношені, він має свій почерк. От побачите, закінчиться відкриття й він піде в майстерню створювати щось нове", – резюмував Василь Олашин. Натомість заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Олександр Петік вручив ювілярові Почесну грамоту Закарпатської ОДА.

Сам же Богдан Корж зауважив, що, мовляв, забули сказати про представлену тут графіку, яку, до речі, на суд глядача виставив уперше. "Моя графіка – це свого роду щоденники періоду соцреалізму, – каже художник. – Малював собі, збирав. Знаєте, не виставляв, бо трохи лінивий. Це ж треба було все оформити, щоб мало вигляд якийсь. Так би й лежало в майстерні, якби не дружина Люда (Людмила Корж-Радько, відома закарпатська художниця, – авт.). Так що дивіться графіку, бо скульптуру ви вже бачили".

В галереї представлено 30 графічних робіт. Тому скульптор постав перед нами ще й як талановитий графік, зазначили в розмові колеги. Плюс 20 скульптур, що виготовлені впродовж останніх 5 років. В Ужгороді, зокрема, авторству митця належать меморіальні дошки Михайлу Грушевському, Золтану Баконію, братам Юрію-Августину та Євгену Шерегіям, Федору Потушняку, Івану Чендею.

Виставка триватиме до 20 грудня, – пише Оксана Штефаньо для uzhgorod.in.

11121314151617181920

Фото: Наталія Павлик,

Фундація розвитку закарпатського мистецтва

Додаткова інформація