На Варвари в Ужгородському скансені відбудеться День вишивальниці

17 грудня за народним календарем відзначають день Варвари. Цікаво, що святкують його тільки жінки. В цей день заборонялося прясти, ткати, прати, білити і глину місити. Дозволялося тільки вишивати. Беручись до вишивання, дівчата в давнину хрестились і шептали: "Свята Варвара золотими нитками Ісусові ризи шила і нас навчила".

У цей день у музеї відбудеться відкритий майстер-клас із вишивки від керівника музейної студії з вишивання "Косиця" Тетяни Когутич та жінок-"косичанок", що протягом року навчалися в студії.

Нагадаємо, що вже другий рік поспіль у музеї діє студія вишивки, де дівчата та жінки навчаються різним технікам вишивання, дізнаються про орнаментику закарпатських сорочок, знайомляться з автентичними взірцями народного вбрання із фондової колекції музею та роблять успішні спроби у виготовленні власної вишитої сорочки. Тож на завершення року вишивальниці-учасниці студії будуть нагороджені музейними дипломами за досягнення у традиційному народному вишиванні та збереженні вишивальних традицій.

Всі охочі навчитися вишивати під керівництвом досвідчених "косичанок" зможуть спробувати вишити шестипелюсткову квітку – розету, а згодом із цього шматочка тканини виготовити новорічну іграшку.

Доповненням свята стане майстер-клас із народних танців від хореографа та концертмейстера заслуженого академічного Закарпатського народного хору, котрий навчать усіх присутніх азам закарпатських танців.

Приємним завершенням свята стане спілкування присутніх за чаюванням.

Початок о 12.00, – анонсує Закарпатський обласний музей народної архітектури та побуту.

17

Додаткова інформація