Невигадані історії про Ужгород презентували в облдержадміністрації

Книгу про Ужгород, яким він був майже сто років тому, презентували сьогодні, 12 грудня, в Закарпатській ОДА.

Автор видання "Ужгород. Невигадані історії" - журналіст Тетяна Літераті, котра об'єднала в ньому свої історично-краєзнавчі нариси про довоєнне місто, його вулиці, будови і їхніх мешканців із конкретними іменами та долями.

Матеріали були зібрані в ході роботи журналістки над проектом "Втрачений Ужгород". Книга містить три десятки нарисів із майже півтори сотні, написаних авторкою за роки існування проекту. В оформленні використані світлини з архіву журналістки, родинних фотоархівів героїв матеріалів, приватних колекцій та відкритих джерел. На обкладинці, до прикладу, фотолистівка "Вид на міст" 1915 року.

"Усі історії, зібрані у книзі, написані на основі розповідей рідних головних героїв, архівних документів краєзнавчої літератури й бібліотечних фондів, – зізнається авторка. – Усі вони – результат кропіткої роботи та душевних переживань. Все для того, аби кожен ужгородець знав невигадану історію рідного міста і його мешканців – людей, котрі у свій час багато працювали на його благо й розвиток".

Книга Тетяни Літераті "Ужгород. Невигадані історії" видана за кошти обласного бюджету, в рамках Програми підтримки видання творів місцевих авторів. Як повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської облдержадміністрації Ярослав Галас, завдяки дії цієї програми видаються книги, багато з яких не можуть бути виданими на комерційній основі, хоча мають високу наукову й мистецьку цінність. Нагадаємо, цьогоріч за рахунок програми видано 16 книг загальним накладом понад 6 тисяч примірників. До дня Святого Миколая запланована презентація шести дитячих книг, виданих в межах зазначеної програми, – інформує Прес-служба Закарпатської ОДА

123456

Додаткова інформація