"Шерегіївці" вдруге покажуть прем'єру про війну і божевілля

У четвер, 14 грудня, о 18.30 Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв вдруге покаже прем'єру на малій сцені.

Трагікомічний абсурд "Краще залишайся мертвим" поставлений за п'єсою німецького драматурга Карла Ветлінгера і має в собі чимало автобіографічного. Адже розповідає про солдата, котрий, як і драматург, довгі роки провів у полоні, а коли повернувся додому, то виявився для всіх зайвим.

Як розповідає режисер-постановник Михайло Фіщенко, йому хотілося відреагувати на події, що відбуваються довкола нас. Адже війна обпалює десятки тисяч доль українців. На жаль, українські драматурги поки що не створили про наш надзвичайно драматичний час достатньо п'єс. Тому вирішив скористатися німецькою драмою, написаною після Другої світової війни. П'єса "Чи знаєте ви чумацький шлях?" майже невідома у нас. Нині вона йде лише в київському театрі "Сузір'я", тож для багатьох глядачів стане справжнім відкриттям.

"Наша вистава – про боротьбу з лицемір'ям, зрадою, байдужістю, заради права жити"  розповідає заслужений артист України Михайло Фіщенко. У виставі зайняті всього троє акторів, які гратимуть чимало ролей упродовж спектаклю. 14 грудня на сцену вийдуть заслужений артист України Степан Барабаш, Рудольф Дзуринець та Дар'я Горшкова.

Викладач кафедри міжнародних комунікацій УжНУ Оксана Панько зізнається, що після перегляду вистави захотілося побути наодинці, поміркувати над нею. Вистава залишила відчутний післясмак.

"Якщо велика сцена нашого театру має більш розважальний характер, то камерна – майданчик для думок. Мені постановка "Краще залишайся мертвим" нагадала "Нескінченну історію" Міхаеля Енде, де нові епізоди могли нанизуватися безкінечно. Вистава змушує замислитися, в якому божевільному світі ми живемо. В цьому абсурді навіть справжня божевільня може здатися комфортною", – коментує науковець.

Відомий театрознавець, професор Сергій Федака пророкує виставі довге життя і неослабну увагу глядачів, бо "вона справді того варта".

"Краще залишайся мертвим" – уже четверта вистава Закарпатського муздрамтеатру на малій сцені, яка здобуваєщораз більше прихильників сучасного театрального мистецтва в обласному центрі. 

ms1ms2ms3ms4

Олександр Гаврош, завідувач літературно-драматичної частини

Закарпатського академічного обласного українського

музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв

(Фото: Марічка Черничко-Сабо)

Додаткова інформація