Виставка живопису та графіки Аркадія Мухомед'янова запрацювала в Ужгороді

Сьогодні, 15 грудня, в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилася персональна виставка живопису та графіки Аркадія Мухомед'янова.

З вітальним словом виступили директор музею Василь Коцан, директор Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури Ганна Дрогальчук та заступник начальника управління культури Закарпатської облдержадміністрації Ілдико Молнар.

Своїми враженнями про творчість митця поділилися колеги Борис Кузьма та Василь Вовчок.

Автор репрезентував понад 50 робіт виконаних протягом десятиліть його творчості. Більшість творів майстра – це пейзажі й натюрморти виконані в техніці олійного живопису, а також акварелі. На формування манери письма молодого художника вплинула творчість постіпресіоністів та основоположників крайової школи мистецтва. Серед них Поль Сезан, Йосип Бокшай, Адальберт Ерделі, Андрій Коцка й інші відомі митці. За колоритом та тематикою робіт творчий доробок художника можна розділити на два періоди: ранній і зрілий. Колорит ранніх робіт більш стриманий та ахроматичний, переважають пейзажі.

В дитячі роки Аркадій Мухомед'янов займався у студії Золтана Баконія при Палаці піонерів в Ужгороді.

У 1977 році закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, навчався на відділі "Художня обробка металу". Викладачі фахових дисциплін: Іван Маснюк, Шандор Петкі, Йосип Бачинський, Іван Манайло, Йосип Пал.

Все життя Аркадія Мухомед'янова пов'язане з мистецтвом. Працював оформлювачем, дизайнером, займався фотографією, а вільний час присвячував образотворчому мистецтву. 

Відвідувачі виставки матимуть нагоду ознайомитися з творчістю талановитого й самобутнього митця.

До організації персональної виставки долучився Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури. Над експозицією виставки працювали художник Олександр Малеш та працівники ООМЦК Наталія Стегура та Олена Ваш.

123456789

Володимир Мишанич,

провідний методист Закарпатського ООМЦК

Додаткова інформація