Понад 200 учасників виступили на сцені ювілейного обласного свята "Словацький бетлегем"

16 грудня в Ужгороді у приміщенні Закарпатського академічного обласного театру ляльок відбулося ювілейне XX-те обласне свято під назвою "Словацький бетлегем – 2017", що, як і всі попередні, було організоване культурно-освітньою організацією "Матіца Словенска" в Україні (голова – Й.Гайніш).

У рамках цього свята традиційно проводиться конкурс за трьома номінаціями: "Найкращий словацький бетлегем", "Найкращий колектив словацьких колядників" і "Найкращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки словацькою мовою". Цьогоріч у святі взяли участь 14 колективів із різних куточків Закарпаття, де компактно мешкають словаки, а також 2 колективи зі Словаччини (загальна кількість – 202 учасники).

Перед початком свята всіх присутніх тепло привітали Генеральний консул Словацької Республіки в м.Ужгород Мірослав Мойжіта, начальник управління національностей та релігій Закарпатської облдержадміністрації Йосип Резеш, який також зачитав вітання від голови ОДА Геннадія Москаля, директор Дому Матіци Словенскої в м.Міхаловце (Словаччина) Еміл Чурма, голова культурно-освітньої організації "Матіца Словенска" в Україні Йосип Гайніш.

На запрошення "Матіци Словенскої" в конкурсній програмі взяли участь: у номінації "Найкращий словацький бетлегем" – бетлегемці римо-католицької парафії с.Т.Ремета Перечинського району (керівник Марія Гапак), колектив "Бетлегемці" с.Довге Іршавського району (керівник Василь Сливка) і два колективи "Бетлегемці" з с.Анталовці Ужгородського району (керівник Володимир Вербовські); в номінації "Найкращий колектив словацьких колядників" – народний вокально-хореографічний ансамбль "Словенка" дитячої школи мистецтв смт.Середнє Ужгородського району (керівник Софія Симочко), ансамбль "Ружічка" ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м.Ужгорода (керівник Людмила Капральова, концертмейстер Михайло Бровді) та народний вокальний ансамбль "Ліптаці" смт.В.Березний (керівник Марія Микита); в номінації "Найкращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки словацькою мовою" – колектив "Сторожницькі віншовники" ЗОШ І-ІІІ ст. с.Сторожниця Ужгородського району (керівник Беата Сливка), колектив 3-го класу ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м.Ужгород (керівник Світлана Сурова), колектив "Гвєздічка" ЗОШ І-ІІІ ст. смт.Середнє Ужгородського району (керівник Габріела Мазютинець), колектив "Домінік" римо-католицької парафії с.Кольчино (Фрідєшово) Мукачівського району (керівник сестра Марія Черніцка) і колектив "Гвєздічка" Великоберезнянської гімназії (керівник Лідія Юрик).

За підсумками конкурсу в номінації "Найкращий словацький бетлегем" перші місця було присуджено колективам з с.Т.Ремета і с.Довге, другі місця – двом бетлегемам із с.Анталовці. В номінації "Найкращий колектив колядників" перше місце посів ансамбль "Словенка", другі місця – ансамблі "Ліптаці" та "Ружічка". В номінації "Найкращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки словацькою мовою" перемогли колектив "Сторожницькі віншовники" і колектив ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м.Ужгород, друге місце розділили колектив "Гвєздічка" ЗОШ І-ІІІ ст. смт.Середнє, колектив "Домінік" римо-католицької парафії с.Кольчино і колектив "Гвєздічка" Великоберезнянської гімназії.

У програмі свята також узяли участь гості – колективи "Брас-квінтет" (керівник Павол Гойдіч) і "Флауто Кантабіле" (керівник Іванна Солянікова) з дитячої школи мистецтв м.Міхаловце (Словаччина).

З успішним виступом усіх переможців привітали голова культурно-освітньої організації "Матіца Словенска" в Україні Й.Й.Гайніш і майстерний ведучий конкурсної програми Янко Поханіч. Учасники свята були нагороджені подяками Закарпатської ОДА, дипломами культурно-освітньої організації "Матіца Словенска" в Україні і подарунками від облдержадміністрації, Дому Матіци Словенскої в м.Міхаловце та "Матіци Словенскої" в Україні. На завершення всі присутні виконали словацькою мовою колядку "Тиха ніч" Ф.Грубера.

123456789
Оксана Ленарт,

директор Середнянської ДШМ

Додаткова інформація