І-му міжнародному фестивалю "Василля" дали офіційний старт

В Ужгороді офіційно відкрили масштабний міжнародний фестиваль вина "Василля". Учасниками гастрономічного свята стали понад 120 виробників вина, меду, сиру й іншої смачної продукції з усього Закарпаття, а також зі Львівщини, Прикарпаття, Тернопільщини, Буковини, Рівненщини, Полтавщини. Крім них власну виноробну продукцію на "Василлі" представили виробники Угорщини, Польщі, Словаччини, Румунії, Німеччини та Македонії, які й надали фестивалю статус міжнародного.

Вітаючи учасників та гостей "Василля", Геннадій Москаль зазначив: "Ми впевнені, що наступного року географія представлених напоїв та страв фестивалю стане ще ширшою. Адже участь у "Василлі" безкоштовна, обласна й міська влада роблять усе, щоб учасників було якомога більше, а гості змогли продегустувати вина і закуски, купити сувеніри без різних накруток. І так буде й надалі! Щиро вітаю всіх зі святом – гарного вам відпочинку, смачного вина і щасливого Нового року!".

Разом із головою обласної ради Михайлом Рівісом Геннадій Москаль продегустував вина місцевих та закордонних виробників. До керівників краю приєдналися представники дипломатичних установ та гості з прикордонних регіонів сусідніх країн: заступник маршалка Підкарпатського воєводства (Польща) Марія Куровська, Віцевоєвода Підкарпатського воєводства Піотр Пільх, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, Генеральний консул Польщі у Львові Рафал Вольскі.

Програма фестивалю "Василля" окрім дегустації вина пропонує на площі Театральній оригінальну розважальну програму. Завтра (13.01) з 10.00 до свята долучаться колядницькі гурти та вертепи з усієї області. Близько 15 вокальних ансамблів, хорів, бетлегемів з усіх районів Закарпаття – учасники фестивалю "Коляди у старому селі", який триватиме цього дня, – розпочнуть свято на Театральній і видовищною ходою, запальною музикою закликатимуть перехожих долучитися до дійства, що розгорнеться на території Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту. Увечері, о 19.00, заслужений академічний Закарпатський народний хор виступить зі сцени на Театральній площі з великою програмою "На старий Новий рік".

Перший міжнародний гастрономічний і колядницький фестиваль "Василля" звеселятиме своїх відвідувачів святковими атракціями до неділі, 14 січня, – повідомляє Прес-служба Закарпатської ОДА.

001002003004005007008009010011012

Додаткова інформація