Визначено лауреатів обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2017 рік

23 січня в облдержадміністрації відбулося засідання обласного комітету з присудження премій у галузі літератури і мистецтва, на якому було розглянуто й обговорено подання установ культури та мистецтва, творчих спілок, громадських організацій, а також – пропозиції конкурсних відбіркових комісій на здобуття обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2017 рік.

Після розгляду та обговорення було проведено таємне голосування, за результатами якого вирішено присудити:

В галузі літератури – премію імені Федора Потушняка:
- у жанрі прози – Дмитру Кешелі (письменникові, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України) за книгу "Дай сили заплакати";
- у жанрі поезії – Мар'яні Нейметі (письменниці, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України) за збірку поезій "Йод";
- у жанрі драматургії – Олександру Горвату (письменникові, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України) за книгу "Серцеструс"; Василю Шкірі (письменникові, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України) за книгу "Ранок вечора мудріший";
- у жанрі літературної критики і літературознавства – Василю Густі (письменникові, голові Закарпатської організації Національної спілки письменників України, заслуженому працівнику культури України) за книгу "Вклоняюсь колосу й зернині";
- у номінації "Художній переклад" – Валерії Юричковій (літературознавцю і перекладачу) за переклади "Дмитро Кремінь у дзеркалі художнього перекладу" та "Поезія Петра Скунця у словацькому перекладі Валерії Юричкової", опубліковані в збірниках "Між Карпатами і Татрами".

В галузі музичного і виконавського мистецтва – премію імені Дезидерія Задора:
- у номінації "Композитор" – симфонічному оркестру Комунального вищого навчального закладу "Ужгородський музичний коледж ім.Д.Задора" Закарпатської обласної ради (керівник – заслужена артистка України Вікторія Цанько) за концертну програму "Viva students";
- у номінації "Художній колектив" – естрадно-духовому оркестру Комунального вищого навчального закладу "Ужгородський музичний коледж ім.Д.Задора" Закарпатської обласної ради (керівник – заслужений артист України Ференц Томич) за концертну програму "La Grande Parade";
- у номінації "Соліст, дует, тріо" – Яні Садварій (заслуженій артистці України, солістці Комунального закладу "Заслужений академічний Закарпатський народний хор" Закарпатської обласної ради) за сольну концертну програму "Ой беру я ягудки…";
- у номінації "Музикознавець" – Олені Юрош (викладачу Ужгородської дитячої музичної школи №1 ім.П.Чайковського, кандидату педагогічних наук) за музикознавчу працю "Ужгородська дитяча музична школа №1 ім.П.Чайковського: віхи становлення".

В галузі театрального мистецтва – премію імені братів Євгена та Юрія-Августина Шерегіїв:
- у номінації "Режисерсько-постановочна група" – режисерсько-постановочній групі Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв" Закарпатської обласної ради (у складі режисера-постановника, заслуженого артиста України Михайла Фіщенка, художника-постановника Віри Степчук, балетмейстера-постановника Дмитра Сньозика) за виставу "Круті віражі" за п'єсою Е.Ассу;
- у номінації "Актору – за найкраще втілення художнього образу сценічного героя" – Любомиру Гелясу (актору Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв" Закарпатської обласної ради) за ролі Доні у виставі "Вільні метелики" та Царя у виставі "Дивовижна пташечка";
- у номінації "Актрисі – за найкраще втілення художнього образу сценічного героя" – Вікторії Варзі (актрисі Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв" Закарпатської обласної ради) за роль Дихи у виставі "Задуши мене в обіймах" за п’єсою А.Несина та за роль Мами у виставі "Вільні метелики" за п’єсою Л.Герша;
- у номінації "Актору – за найкращу акторську роль у виставі для дітей" – Андрію Опіоку (актору Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний театр ляльок" Закарпатської обласної ради) за роль Лиса у виставі "Фарбований лис" за мотивами казки І.Франка; Миколі Слов’янину (артисту балету Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв" Закарпатської обласної ради) за роль Підгенерала у виставі "Дивовижна пташечка" за творами І. та Я.Златопольських;
- у номінації "Критик-театрознавець" – Олегу Зайцеву (заступнику директора Комунального закладу "Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв" Закарпатської обласної ради) та Людмилі Поповій (члену Закарпатської організації Національної спілки театральних діячів України) за монографію "Художник театру Емма Зайцева".

В галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – премію імені Йосипа Бокшая і Адальберта Ерделі:
- у номінації живопису "За найкращий традиційний реалістичний твір" – Василю Вовчку (художнику-живописцю, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за твір "Ужгород святковий";
- у номінації живопису "За найкращий новаторський твір" – Тарасу Усику (заслуженому художнику України, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за твір "Їхав козак за Дунай…";
- у жанрі станкової графіки – Василю Палу (художнику-графіку, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за диптих "Потрібен діалог";
- у жанрі прикладної графіки – Василю Когутичу (художнику-графіку, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за композицію "Створення гармонії";
- у жанрі скульптури – Івану Дем'яну (скульптору, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за твір "Готика";
- у жанрі монументального мистецтва – колективу авторів (у складі Тараса Данилича – народного художника України, Петра Ходанича – члена обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Михайла Ходанича – члена Закарпатської організації Національної спілки художників України) за твір "Іконостас. Церква Успіння Пресвятої Богородиці в с.Дубриничі";
- у жанрі декоративно-прикладного мистецтва – Олександру Сопільняку (художнику-прикладнику, члену Закарпатської організації Національної спілки художників України) за твір "Квартал";
- у жанрі "Мистецтвознавча праця" – колективу авторів (у складі Івана Небесника – ректора Закарпатської академії мистецтв, професора, кандидата педагогічних наук, заслуженого працівника освіти України, члена Закарпатської організації Національної спілки художників України, Ігоря Луценка – доцента кафедри рисунку Закарпатської академії мистецтв, кандидата мистецтвознавства, члена Закарпатської організації Національної спілки художників України, Аттіли Коприви – доцента кафедри образотворчого мистецтва Закарпатської академії мистецтв, кандидата мистецтвознавства, члена Закарпатської організації Національної спілки художників України) за серію мистецтвознавчих статей, опублікованих у "Віснику Закарпатської академії мистецтв. Ч.9".

Про дату й місце проведення церемонії нагородження переможців буде повідомлено додатково.

123456

Департамент культури Закарпатської ОДА

Додаткова інформація