Сьогодні в обласній філармонії – авторський концерт Василя Гайдука з нагоди подвійного ювілею

80-річчя з дня народження і 60-річчя творчої діяльності відзначає відомий закарпатський музикант – заслужений діяч мистецтв України, лауреат всеукраїнських конкурсів "Псалми третього тисячоліття" та "Хорові асамблеї Миколи Леонтовича", лауреат премії ім.Д.Задора, член Національної спілки композиторів України, викладач Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора Василь Гайдук.

Як пише в ювілейній статі кандидат мистецтвознавства, доцент, лауреат обласної премії ім.Д.Задора, член Національної спілки композиторів України Тетяна Росул: "…Захопленість музикою завжди була і буде головною рушійною силою істинного музиканта. Василь Михайлович Гайдук енергійно спростовує поважність свого вікового багажу сміливістю нових творчих планів, ентузіазмом у їх реалізації, невичерпним оптимізмом. Композитор одразу знайшов свої творчі орієнтири, які зумовлені багаторічною плідною працею хорового диригента та свідчать про спадкоємність традицій вітчизняної культури".

Педагогічна і композиторська діяльність Василя Михайловича Гайдука пов'язані давно, тісно і нерозривно.

Невтомно працюючи понад 60 років на викладацькій ниві – у Мукачівському педагогічному й Ужгородському музичному училищах, самовіддано керуючи хоровими колективами Мукачівщини та Ужгородщини, він давно отримав заслужене визнання у мистецьких колах Закарпаття і за межами.
Доробок митця включає в себе найвагоміші жанри професійної музики – концерти, поеми, кантати, ораторії, сюїти, вокальні й інструментальні цикли, музику для дітей, більше 120 романсів і обробок закарпатських народних пісень для солістів, різних складів вокальних ансамблів та хорів.

Твори Василя Гайдука неодноразово успішно звучали в багатьох філармонійних залах України, соборах, церквах, будинках культури, в концертах, фестивалях, конкурсах, оглядах та звітах. У виконанні лауреатів міжнародних конкурсів Національного заслуженого академічного Українського народного хору імені Григорія Верьовки, Національної заслуженої чоловічої хорової капели імені Левка Ревуцького, хору Національного радіо і телебачення України, Львівської заслуженої академічної капели "Трембіта", камерних хорів "Кредо", "Хрещатик" (Київ), "Cantus" (Ужгород), "Відлуння" (Дрогобич), заслуженого академічного Закарпатського народного хору, Чернігівського військового камерного хору, солістів Закарпатської обласної філармонії – народних артистів України Марії Зубанич, Клари Лабик, Петра Матія, заслужених артистів України Надії Гораль, Яни Садварій, музика Василя Гайдука знаходила і знаходить безпосередній відгук у душах і серцях численних шанувальників музичного мистецтва.

Відчутним результатом багаторічної плідної композиторської діяльності Василя Гайдука є опубліковані авторська збірка "Мої скарби", партитури "Українського Реквієму" для мішаного хору, солістів та оркестру, "Stabat Mater" для мішаного хору, солістів, органу та оркестру, які успішно виконувались в Києві, Львові, Ужгороді.

Глибинність творчої натури, вміння працювати з людьми, високий педагогічний і мистецький хист, досконале володіння музичним фахом сподвигли Василя Гайдука до оригінального, глибоко національного композиторського вираження в десятках найкращих його творів.

Завдяки своїй яскравій, творчо-самобутній, сумлінній, багатолітній музично-педагогічній та композиторській діяльності Василь Гайдук безперечно заслужив великої пошани та подяки.

За словами видатного сучасного українського композитора, народної артистки України, лауреата Шевченківської премії, професора Лесі Дичко, у творах Василя Гайдука талановито втілені різноманітні образні сфери – героїка, мрійливість, філософська споглядальність, драматична патетика.
Музика композитора органічно спирається на карпатську народну інтонацію, поєднує в собі динамізм і багатство розвитку, творчу "родзинку" і композиторську винахідливість, тонке відчуття специфіки вокального, хорового, оркестрового звучання. Творчість Василя Гайдука відображає благодатну спадкоємність національних традицій багатьох поколінь, споріднює його музику з творчістю українських композиторів-класиків. Доречно тут провести паралелі з діяльністю Костянтина Матезонського в Закарпатті, Михайла Вербицького в Галичині. Василь Гайдук як хоровий диригент і композитор якнайкраще уособлює цю спадкоємність.

У дні його славного ювілею культурно-мистецька спільнота краю бажає Маестро міцного здоров'я, натхнення, успіхів, особистого щастя, нових творчих відкриттів і цікавих прем'єр!

Ювілейний авторський концерт із нагоди 80-річчя з дня народження та 60-річчя творчої діяльності Василя Михайловича Гайдука відбудеться 8 лютого у великому залі Закарпатської обласної філармонії. Початок о 18.30. Вхід вільний.

До теми: http://kultura.uz.ua/index.php/2152-z-nahody-zhyttievoho-i-tvorchoho-iuvileiv-vasylia-haiduka-v-uzhhorodi-vidbudetsia-ioho-avtorskyi-kontsert.

V.G. 1V.G. 2

Віктор Теличко, голова Закарпатської організації

Національної спілки композиторів України,

викладач Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора,

заслужений діяч мистецтв України

Додаткова інформація