VІ-ий обласний конкурс ансамблів та оркестрів духових інструментів мистецьких шкіл краю визначив своїх переможців

14 лютого на базі Закарпатської обласної філармонії проходив VІ-ий обласний конкурс ансамблів та оркестрів духових інструментів мистецьких шкіл Закарпатської області.

Конкурс проводиться з метою розвитку навичок і виконавської майстерності учнів класу духових та ударних інструментів, виявлення й заохочування обдарованих учнів, активізації творчої роботи викладачів, узагальнення передового педагогічного досвіду.

Участь у конкурсі цьогоріч узяли учні 16 мистецьких шкіл із різних районів Закарпаття. Усього – 33 колективи: 24 ансамблі та 9 оркестрів.

Оцінювало виступи професійне журі у складі викладачів циклової комісії "Оркестрові духові та ударні інструменти" Ужгородського державного музичного коледжу ім.Д.Задора на чолі з головою циклової комісії, заслуженим артистом України Ференцом Томичем.

Після прослуховування учнівських виступів та концерту симфонічного оркестру Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора під орудою Ференца Томича відбулося підбиття підсумків конкурсу. Зокрема, голова журі зауважив, що рівень виконавської майстерності конкурсантів рік у рік зростає, водночас – дав слушні поради для ще більш ефективної підготовки до конкурсу в майбутньому як самим виконавцям, так і їхнім педагогам. Принагідно, Ференц Томич інформував присутніх про можливість участі в І-му Відкритому конкурсі виконавців на духових та ударних інструментах імені Степана Томича, що проходитиме в травні за підтримки департаменту культури Закарпатської ОДА та Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора.

Наостанок заступник директора департаменту культури облдержадміністрації Ілдико Молнар та Ференц Томич виконали приємну місію – оголосили та нагородили цьогорічних переможців у обох категоріях:

Категорія "Ансамблі":
ГРАН-ПРІ – Чинадіївська ДШМ – Тріо саксофоністів (керівник – Борис Турянчик, концертмейстер – Олександр Ганжерлі);
І місце – Іршавська ДШМ – Квартет трубачів (керівник – Іван Кула, концертмейстер – Наталія Васько); Ужгородська ДШМ – Ансамбль ударних інструментів (керівник – Володимир Кохан, концертмейстер – Сніжана Дубровка);
ІІ місце – Берегівська ДШМ ім.З.Кодая – Квартет дерев’яних духових інструментів (керівник – Терезія Туряниця); Школа мистецтв м.Хуст – Квартет саксофоністів (керівник – Світлана Січ, концертмейстер – Леся Мітру);
ІІІ місце – Ужгородська ДМШ №1 ім.П.Чайковського – Ансамбль духових інструментів (викладач – Роберт Береш, концертмейстер – Олеся Федунів); Берегівська ДШМ ім.З.Кодая – Тріо дерев’яних інструментів (викладач – Світлана Мацків, концертмейстер – Катерина Лемак); Ужгородська ДШМ – Ансамбль духових (керівники – Георгій Лебович і Степан Поцко, концертмейстер – Ольга Чундак); Перечинська ДМШ – Ансамбль духових інструментів (викладач – Олександр Скворцов, концертмейстер – Жанна Янкович-Голеня).

Категорія "Оркестри":
ГРАН-ПРІ – Ужгородська ДМШ №1 ім.П.Чайковського – Оркестр духових та ударних інструментів (керівник – Михайло Павлович);
І місце – Мукачівська ДШМ ім.С.Мартона – Зразковий учнівський духовий оркестр (керівник – Станіслав Перковський); Іршавська ДШМ – Духовий оркестр старших класів (керівник – Іван Кула);
ІІ місце – Ужгородська ДШМ – Оркестр духових інструментів (керівник – Ярослав Павлович);
ІІІ місце – Іршавська ДШМ – Духовий оркестр молодших класів (керівник – Василь Чоповда);
ІІІ місце – Чинадіївська ДМШ – Духовий оркестр (керівники – Олексій Магачев, Олександр Орос).

123456789101112

Департамент культури Закарпатської ОДА

Додаткова інформація