Названо переможців фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"

Володарем Гран-прі ІХ-го відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле", що відбувся у місті Хуст, став народний хоровий колектив "Зоряниця" Миколаївського міського палацу культури "Молодіжний" (керівник – заслужений працівник культури України, лауреат премії ім.М.Аркаса Вікторія Максимчук, концертмейстер – Роман Вигор).

Загалом у фестивалі-конкурсі взяли участь 6 хорових колективів, 14 вокальних ансамблів, вокальний квартет, два тріо, два дуети, 16 солістів-вокалістів (заявок – 41, загальна кількість учасників – 408) із 9 областей України (Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Миколаївської, Рівненської, Чернівецької, Хмельницької).

"Ми радо вітаємо всіх учасників фестивалю на хустській землі, у цьому благодатному куточку, де глибока історія переплелася з прагненнями та боротьбою народу за волю, свободу, незалежність та краще життя. Власне сама участь у цьому фестивалі – це не просто демонстрація свого таланту, а вияв любові до України, розуміння зміцнення національного духу через патріотичну українську пісню", – поділився враженнями голова журі Петро Андрійчук.

Мета фестивалю – популяризація творів національно-патріотичного характеру та творів, які оспівують славетні подвиги українського народу, виховання у підростаючого покоління любові до рідного краю, його історичного минулого, виявлення молодих і талановитих виконавців.

Отже, цьогорічними переможцями стали:

Номінація "Хорові колективи"
І місце – хор української пісні "Чорнобривці" ДМП "Івано-Франківськ теплокомуненерго" Івано-Франківської області (керівник – Ірина Павлик, концертмейстер – Андрій Дейчаківський);
ІІ місце – народний аматорський хор "Від серця до серця" відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради Київської області (керівник – заслужений діяч мистецтв України Володимир Клюєв, концертмейстер – Михайло Олійник);
ІІІ місце – хор "Мелодія" працівників культури Іршавського районного будинку культури Закарпатської області (керівник – Оксана Сідор, концертмейстери – Ігор Староста та Діана Ліщук); народний камерний хор "Кредо" інтелігенції м.Ужгород Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури (керівник – Ярослав Кирлик).

Номінація "Вокальні ансамблі"
І місце – народний аматорський вокальний ансамбль "Дубен" міського будинку культури відділу культури і туризму Дубенської міської ради Рівненської області (керівник – Юрій Захарчук);
ІІ місце – народний чоловічий вокальний ансамбль "Байрак" Центру культури і дозвілля Долинянського району Івано-Франківської області (керівник – заслужений працівник культури України Ярослав Шершень);
ІІІ місце – народний аматорський вокальний ансамбль "Ужанка" відділу культури Ужгородської райдержадміністрації Закарпатської області (керівник – Василина Голянич); народний аматорський вокальний чоловічий ансамбль "Народні джерела" Болехівського міського народного дому Івано-Франківської області (керівник і концертмейстер – Ярослав Кіцул).

Номінація "Солісти-вокалісти, дуети, тріо, квартети"
І місце – народне аматорське вокальне тріо "Червона бинда" комунального закладу "Сарненський районний будинок культури" Рівненської області (керівник – Яна Куришко-Шаргар);
ІІ місце – Володимир Коциловський, Народний дім с.Торчиновичі Старосамбірського району Львівської області;
ІІІ місце – Зоряна Дуда, Міський будинок культури відділу культури і туризму Дубенської міської ради Рівненської області (концертмейстер – Анатолій Северенюк); Василь Снітар, Закарпатський обласний театр драми та комедії.

Дипломами нагороджені: зразковий фольклорний гурт "Щедрик" Славутської дитячої школи мистецтв Хмельницької області (керівник – Тетяна Маліновська, концертмейстери – Олександр Бондарчук та Катерина Савіцька); зразковий вокальний ансамбль "Мальви" народного дому м.Бібрка Перемишлянського району Львівської області (керівники – Люся Сурмач та Мирон Береза); народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль "Заспів" районного народного дому м.Старий Самбір Львівської області (керівник – Петро Юрчик); народний ансамбль народної музики "Самбірчани" Самбірського міського народного дому Львівської області (керівник – Микола Головчак); Степан Ватаман – народна естрадна студія "Фортуна" Хустського районного будинку культури Закарпатської області (керівник – Євген Щербан); Даниїл Кривський – Ужгородський музичний коледж ім.Д.Задора (керівник – заслужений працівник культури України Надія Підгородська, концертмейстер – Юлія Тетерюк-Кінч); Ангеліна Йовді – Ужгородський музичний коледж ім.Д.Задора (керівник – Жанна Баранович); Володимир Богоста – Свалявський районний будинок культури (керівник – Надія Алексанич); Юрій Петах – Мукачівська дитяча школа мистецтв №1 ім.С.Мартона, Закарпатська область (керівник – Ігор Білик).

Виступи оцінювало компетентне журі у складі голови – Петра Андрійчука – професора, завідувача кафедри інструментально-виконавського мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, художнього керівника заслуженого ансамблю пісні і танцю "Дарничанка", заслуженого працівника культури України; Ігоря Білика – композитора-виконавця; Володимира Волонтира – директора Мукачівської хорової школи для хлопчиків та юнаків, заслуженого діяча мистецтв України; Ганни Дрогальчук – директора Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури; Петра Матія – артиста заслуженого академічного Закарпатського народного хору, народного артиста України; Івана Мішка – викладача хорових дисциплін Сокирницької дитячої школи мистецтв, керівника хору працівників культури Хустського району; Наталії Петій-Потапчук – в.о.директора – художнього керівника заслуженого академічного Закарпатського народного хору, доцента, заслуженого працівника культури України.

1234567891011121314

Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури

Додаткова інформація