Персональна виставка творів Олени Кондратюк уже чекає на своїх шанувальників

13 квітня у виставковому просторі галереї "Ужгород" відкрилася персональна виставка живопису ужгородської художниці Олени Кондратюк.

Мисткиня представила близько чотирьох десятків олійних великоформатних робіт. Більшість творів зовсім нові, а решту художниця створювала упродовж останнього десятиліття. Як зізнається сама Олена Кондратюк, такий підбір – обдуманий крок: "Є кілька тем, над якими я працюю роками. Це, зокрема, тема почуттів, що була представлена на суд глядача у рамках моєї виставки "Sentiment", природа Закарпаття, про яку говорила з глядачем через експозицію "Карпатські сни" тощо. Тож я прагну показати тему в розвитку – всі ці роботи потрібні, щоб сповна розкрити те, що хочу сказати".

В картинах Олени Кондратюк зображені елементи пейзажів та натюрмортів, що вдало поєднуються у сюжетні композиції. Усі полотна написані в майстерні. "Вони народжуються самі собою – це сюжети з мого життя: події, переживання", – каже авторка. З її слів, спочатку з'являється думка, яку потрібно одразу ж зафіксувати, а вже над розробкою ідеї художниця працює згодом. Розповідає: "Ескіз лежить до того часу, поки не стає зрозумілим, як робота має бути втілена – у кольорі, технічно…". 

Спонтанні роботи – це не про Олену Кондратюк. Вона обдумує майбутній твір, підходить до його створення виважено й обмірковано, з розумінням того, що хоче бачити в результаті. "Ось квіти малювати треба швидко – вони не чекають, ідея "в'яне". Малюю їх "a la prima", поки вони живі. А над сюжетними сценами люблю подумати, щоб думка визріла, сформувалася".

Побачити те, про що думає й над чим працює Олена Кондратюк, як змінювалися її погляди та творчість ужгородський глядач може упродовж двох тижнів.

1234567

Текст: Ксенія Шокіна,

фото: Наталія Павлик

Додаткова інформація