Фортепіанний дует із Мексики "Duo Petrof" продовжує "Музику без кордонів"

У Закарпатській обласній філармонії триває VI Міжнародний фестиваль "Музика без кордонів".

Нагадаємо, святкове та помпезне його відкриття відбулося за участі Академічного ансамблю пісні і танцю "Поділля" (м.Вінниця). А вчорашній недільний вечір прикрасив своїм сольником відомий бандурист і композитор Георгій Матвіїв із Одеси. Виконавець презентував авторські твори у різних стилях, доповнивши їх візуальним оформленням та цікавими коментарями. Можна з певністю сказати, що такою бандуру ніхто з присутніх ще не чув. Адже Георгій Матвіїв не просто віртуозно і досконало володіє цим інструментом, а й сам винайшов кілька нових сучасних прийомів гри на ньому. А головне – цьому талановитому, ерудованому хлопцеві є що сказати людям, є чим поділитися. Вечір був камерним і щирим. Публіка не приховувала своєї симпатії до молодого музиканта, а той не втомлювався висловлювати вдячність за теплий прийом. Наприкінці концерту за традицією гостеві вручили головні відзнаки фестивалю. 

Наступними на головній концертній сцені краю виступлять "Duo Petrof" (Мексика) і симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії. Фортепіанний дует у складі Анатолія Затіна та Влади Васильєвої добре знайомий музичному бомонду Закарпаття. Адже Анатолій Затін – всесвітньо відомий композитор, диригент, піаніст і педагог, професор Інституту вишуканих мистецтв при Університеті мексиканського міста Коліма – є уродженцем Ужгорода. Володар Почесної медалі UNICEF за плідну діяльність як диригент і піаніст, він був також удостоєний у 2015 р. найвищої міжнародної нагороди ЮНЕСКО – золотої Медалі Моцарта. А віднедавна наш земляк є головним запрошеним диригентом оркестру "Pegasus" у Нью-Йорку.

В 2003 р. разом зі своєю ученицею і партнеркою по сцені Владою Васильєвою Анатолій Затін створив фортепіанний дует. Відтоді "Duo Petrof" багато й успішно виступає у найвідоміших концертних залах Мексики, США, Азії та Європи, записав чотири альбоми, здобув низку найпрестижніших нагород. А цей рік колектив розпочав блискучою перемогою на Міжнародному конкурсі фортепіанних дуетів у США. Водночас, обоє музикантів займаються і сольною діяльністю. Влада Васильєва – лауреат багатьох міжнародних конкурсів в Америці, Канаді і Європі, володарка премії ім.Н.Розенберг у Нью-Йорку, професор Університету м.Коліма та Національної Консерваторії в Мехіко Сіті (Мексика). Молода виконавиця виступає з оркестрами Америки, Європи, Азії.

На нашій сцені цю талановиту пару ми чекаємо 18 квітня о 18.30. Причому Анатолій Затін побуває і за роялем, і за диригентським пультом. У програмі твори Л.Кожелуха, Я.Сібеліуса, Дж.Хельмесбергера II та Ф.Шуберта. Ведуча – музикознавець Наталія Піцур.

VI Міжнародний фестиваль "Музика без кордонів" триватиме до 29 квітня і загалом подарує краянам сім різноманітних концертних програм. Серед інших на сцені Закарпатської обласної філармонії виступлять також ужгородки Катерина Гажо (орган) і Діана Гавата (віолончель), інструментальне тріо "Flautando" з Хмельницького та Заслужена академічна капела "Трембіта" зі Львова. А завершать фестивальну програму гітаристка Анна Тихонравова (м.Харків) і симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії.

18.04

Таїсія Грись, музичний редактор

Закарпатської обласної філармонії

Додаткова інформація