Мультидисциплінарний форум "СлободаКульт" незабаром навідається до закарпатських міст

15-29 травня в Ужгороді та Мукачеві на мультидисциплінарному форумі "СлободаКульт" презентують найцікавіші соціокультурні проекти та явища Слобожанщини.

Форум організовано благодійним фондом Dofa.Fund за підтримки МФ "Відродження", Посольства США в Україні та Програми ґрантів Harald Binder Cultural Enterprises.

"СлободаКульт" – це 150 учасників та учасниць зі Слобожанщини, Закарпаття, Галичини, Київщини й Полтавщини та близько 100 подій у шести тематичних програмах – візуально-перфомативній, музично-театральній, літературно-дискусійній, кінематографічній, модній і дитячій. На відвідувачів форуму чекають зустрічі та дискусії, концерти й вистави, кінопокази з обговореннями, виставки, модний показ і фестиваль для всієї родини "Сковородафест".

Куратори проекту вважають, що Закарпаття і Слобожанщина – дуже різні регіони зі схожим "базовим набором": обидва прикордонні, обидва – колишні частини величезних імперій, обидва мультиетнічні, мультиконфесійні, багатомовні й обидва – з відчуттям якоїсь "особливої долі".

"Ми шукаємо, як трансформувати відмінне – в спільне і що це може дати в потенції розвитку всієї країни", – зазначила координаторка "СлободиКульт" на Закарпатті Галина Танай.

Як розповіла керівниця проектів і співзасновниця Dofa.Fund Ольга Сагайдак, одна з ідей форуму – затягнути країну мережею, або, швидше, мереживом приватних стосунків і вражень людей одне від одного й від іншого регіону, дати їм можливість спільно створювати й спільно приймати культурний продукт.

"Коли ти пам'ятаєш, як у якомусь місті пив на вулиці вранішню каву й говорив із приємними людьми – воно (місто) стає частиною і твоєї приватної історії, ти вже так легко його не віддаси. Ми пропонуємо відвідувачам не просто "помилуватися мистецтвом", ми їх мистецькими засобами провокуємо до розмови, обговорення – спільного, відмінного, цінного, небезпечного, минулого і майбутнього", – пояснила Ольга Сагайдак.

"СлободаКульт" представляє не лише Харків, а й увесь регіон загалом – Харківську область, частини Сумщини, Луганщини й Донеччини, нагадуючи українцям, що таке Слобожанщина та які її соціокультурні особливості. Форум покликаний розвінчати численні міфи та потужні стереотипи про Слобожанщину в цілому й Харків зокрема, а також налагодити міжрегіональні зв'язки і дати поштовх до активного розвитку культурного туризму в Україні.

"Регіони не тільки мало знають одне про одного, вони мало знають і про себе самих, навіть не пам'ятають точно, де їхні історичні межі, – зауважила кураторка літературно-дискусійної програми форуму Тетяна Пилипчук. – У більшості наших міст є проблема чіткої самоідентифікації, концепції міста. Подекуди щоб зрозуміти себе – варто спробувати розповісти про себе. Розповідаючи про себе закарпатцям та іншій Україні, ми більше зрозуміємо, який Харків, яку Слобожанщину ми прагнемо будувати".

Вхід на всі події вільний, – пише zakarpattya.net.ua з посиланням на UA: СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ.

slobodacult

Додаткова інформація