Обласний конкурс словацької народної пісні "Золотий соловей" удвадцяте відбувся на Ужгородщині

10 травня в Середнянській дитячій школі мистецтв Ужгородського району відбувся ювілейний, двадцятий обласний конкурс словацької народної пісні "Золотий соловей" ("Zlatý Slávik").

Основними завданнями конкурсу є виявлення і підтримка юних талантів, сприяння розвитку дитячої вокальної творчості, збереження словацьких народних традицій, узагальнення і вивчення передового досвіду роботи зі словацьким фольклором.

Засновники конкурсу – департамент культури Закарпатської облдержадміністрації, відділ культури Ужгородської райдержадміністрації, Середнянська дитяча школа мистецтв і культурно-освітня організація "Матіца Словенска" в Україні – зробили все для того, щоби втілити в життя всі поставлені завдання та провести конкурс на високому рівні.

Перед початком конкурсної програми всіх присутніх привітали віце-консул Генерального консульства Словацької Республіки в м.Ужгород Ладіслава Гунарова і голова культурно-освітньої організації "Матіца Словенска" в Україні Йосип Гайніш.

Цього разу в Середньому для участі у конкурсі прибув 61 учасник з Ужгородського, Перечинського, Великоберезнянського, Воловецького, Іршавського, Мукачівського, Тячівського, Свалявського, Хустського районів, міст Ужгород, Мукачево, Хуст і Чоп. Змагання проводилося у трьох вікових категоріях: І категорія – солісти-вокалісти та дуети віком від 10 до 11 років включно, ІІ категорія – солісти-вокалісти та дуети віком від 12 до 14 років включно, ІІІ категорія – солісти-вокалісти та дуети віком від 15 до 17 років включно.

Компетентне журі цьогоріч очолювала Валентина Зелінка – викладач-методист циклової комісії "Академічний спів" Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора, заслужений працівник культури України. До складу журі також увійшли: Йосип Гайніш – голова культурно-освітньої організації "Матіца Словенска" в Україні, Леонтій Ленарт – голова Президії Ради директорів дитячих мистецьких шкіл Закарпатської області, заслужений працівник культури України, Ганна Данканич – викладач циклової комісії "Академічний спів" Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора, Мирослава Шванда – завідувач вокально-хорового відділу Середнянської ДШМ. Журі з честю впоралося зі своїм нелегким завданням і винесло рішення щодо розподілу призових місць.

Гран-прі конкурсу і максимальну кількість балів у І категорії отримали Микола Говдан із Ужгородської ДШМ і дует у складі Даніели й Евніки Гнаткович (Полянська ДШМ). Перше місце у І категорії посіла Златослава Носа (Дубівська ДШМ). Друге місце розділили Лідія Газій (Великолучківська ДШМ), Софія Семйон (Мукачівська ДШМ №2) і Вікторія Фешко (Тарновецька ДШМ). Третє місце у цій віковій категорії зайняли Валерія Бенце (Чопська ДМШ), Владислава Медвідь (Великолучківська ДШМ), Анна Повханич (Тур'я-Реметівська ДШМ) і Євгенія Феєр (Буштинська ДШМ). Серед дуетів у цій віковій категорії перше місце посів дует у складі Марії Газій та Владислави Медвідь  (Великолучківська ДШМ), друге – дует у складі Євгенії Ігнатолі та Катерини Шпеник (Мукачівська ДШМ №1 ім.С.Мартона), а третє місце – дует Лідії Газій та Владислави Медвідь із Великолучківської ДШМ.

У ІІ категорії перше місце за кількостю набраних балів виборола Марія Попович (Мукачівська ДШМ №2), друге місце – Анастасія Голич (Тарновецька ДШМ), третє місце розділили Максим Білей (Кушницька ДШМ) та Іванна Петрінко (Драгівська ДШМ). Серед дуетів у цій віковій категорії перше і друге місця не присуджувались, а треті місця посіли дуети у складі Вікторії Туліпан і Кароліни Ловськи (Тячвська ДШМ) та Діани Снітар і Аліни Барни (Школа мистецтв м.Хуст). 

У ІІІ категорії перше місце виборола Каріна Багінська з Мукачівської ДШМ №1 ім.С.Мартона, друге місце не присуджувалось, а третє місце посіла Руслана Вовчок (Нижньоселищенська ДШМ). Серед дуетів у цій категорії призові місця не присуджувались.

Також були присуджені спеціальні відзнаки конкурсу:
- відзнака Генерального консульства Словацької Республіки в м.Ужгород – Валерії Бенце (Чопська ДШМ);
- приз за найкраще виконання твору а capella – Валерії Галас (Перечинська ДМШ);
- найкращий концертмейстер – Михайло Бровді (Тарновецька ДШМ);
- найкращий інструментальний супровід – інструментальний ансамбль "Мараморош" (Школа мистецтв м.Хуст, керівник О.Анишинець) і гурт "Березняни" (Великоберезнянська ДШМ, керівник В.Опаленик).

Переможці та призери отримали дипломи і грамоти, а також цінні подарунки та пам'ятні сувеніри від організаторів конкурсу. Подяками за участь і сувенірами були також нагороджені всі учасники конкурсу. Особливим подарунком стали статуетки у вигляді золотого соловейка, майстерно виготовлені спеціально для цього конкурсу дітьми з обмеженими фізичними можливостями.

Подарунок і щирі слова подяки за майстерне ведення програми конкурсу отримав учитель СЗОШ І-ІІІ ст.№4 м.Ужгород, незмінний ведучий конкурсних програм – неперевершений Янко Поханіч. Велику роботу з організації і проведення конкурсу здійснили: Вікторія Гойдош – методист відділу мистецьких навчальних закладів департаменту культури Закарпатської облдержадміністрації, а також Габріелла Бровді і Мілан Товт – представники словацької редакції телеканалу "Тиса-1". Окремої подяки варта робота викладачів і концертмейстерів навчальних закладів, які готували учасників, і керівників інструментальних колективів дитячих мистецьких шкіл, котрі забезпечили виступам учасників конкурсу якісний музичний супровід.

zs 2018

Оксана Ленарт, директор Середнянської ДШМ

Додаткова інформація