Про наповнення нового числа щоквартальника "Культурологічні джерела"

Днями вийшов у світ черговий номер щоквартального вісника "Культурологічні джерела" №1 (41), 2018. У ньому висвітлюється культурно-мистецьке життя краю за поточний період.

Серед дописувачів відомі краяни: кандидат філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України Іван Хланта, доктор історичних наук, професор Сергій Федака, музикознавець-фольклорист Віра Мадяр-Новак, письменники Василь Густі, Володимир Фединишинець, Василь Шкіря, мистецтвознавець Людмила Біксей, краєзнавець Іван Ісаєвич та інші. Загалом 24 автори.

Читачі знайдуть повідомлення про участь аматорських колективів Закарпаття у відзначенні свята Маланки в місті Кошиці та майстрів народного декоративно-прикладного мистецтва у фестивалі "Карпатська писанка" у місті Гуменне (Словаччина), а також про фестиваль-конкурс стрілецької пісні "Красне поле" й інші знакові події, що відбулися в області.

Шанувальники мистецтва із захопленням прочитають цікаві статті про відомих художників: Юрія Герца, Івана Дубіша, Івана Ілька, Бориса Кузьму, Василя Філеша й інших.

Щедро ділиться інформацією про свого славного прадіда Мікловша Подолчака з Верхнього Студеного, що на Міжгірщині, Михайло Фединишинець.

Василь Шкіря подав ґрунтовну статтю про нову книжку "Вклоняюсь колосу й зернині" талановитого письменника Василя Густі, а також спогади про відомого закарпатського мовознавця Василя Німчука з Ішавщини.

Про чергове видання "Коломийкарі Закарпаття" науковця, фольклориста Івана Хланти своє слово сказала Христина Шкробинець.

Чудову наукову статтю репрезентувала Віра Мадяр-Новак. У ній ідеться про перший закарпатський збірник, присвячений відомому вченому-етномузикологу Володимирові Гошовському, який упорядкувала музикознавиця. Вона також підготувала ювілейну статтю про життя і творчість народного артиста України Петра Матія з нагоди його 75-річчя.

Черговий номер журналу насичений, змістовний, привабливий. Прикрашає обкладинку світлина фотохудожника Сергія Гудака, на якій зафіксовано учасника бетлегему села Тарасівка Тячівського району під час проведення першого міжнародного гастрономічного і колядницького фестивалю "Василля". Безумовно, "Культурологічні джерела" вчергове знайдуть своїх вдячних читачів.

kd 1kd 2kd 3kd 4kd 5

Володимир Мишанич, провідний методист

Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури

Додаткова інформація