Масштабну книжкову виставку врочисто відкрили в обласному центрі

Сьогодні, 17 травня, відбулося урочисте відкриття традиційної виставки "Книга-фест – 2018", яка проводиться на Закарпатті вже всьоме. Долучилися до цьогорічного книжкового свята, крім закарпатських видавців та письменників, гості з Києва, Львова, Тернополя, Чернівців та Харкова.

Керівник краю Геннадій Москаль, вітаючи учасників і відвідувачів виставки, висловив сподівання, що захід стане справжнім святом для тих, хто пише, створює, розповсюджує і читає книги. "Очевидно, що книговидавнича галузь потребує підтримки з боку держави, її потрібно визнати стратегічним пріоритетом і затвердити спеціальну програму. Закарпатська влада своїми силами намагається зберегти книговидавничу справу й інтерес до читання, для цього діє спеціальна програма підтримки місцевих авторів, завдяки якій публікуються важливі для збереження історичної пам'яті видання", – наголосив голова ОДА.

Також Геннадій Москаль із нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження нагородив найуспішніших фахівців галузі почесними грамотами облдержадміністрації та подяками.

Учасників та відвідувачів виставки також привітали голова обласної ради Михайло Рівіс, заступник Ужгородського міського голови Олесандр Білак, голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Густі та гість фестивалю – поет і прозаїк Володимир Шовкошитний.

Цьогорічне книжкове свято, що проводиться в архітектурно-історичному комплексі "Совине гніздо", має декілька особливостей: уперше працює протягом двох днів та триває у співпраці з форумом "СлободаКульт", який представляє закарпатцям культуру Слобожанщини.

Протягом дня на відвідувачів чекають акція зі збору книг для українських воїнів, презентації видань, автограф-сесії. Вже сьогодні ввечері найкращих на літературній виставці оберуть у 14-ти номінаціях, після чого відбудеться нагородження переможців конкурсу книги.

Завершить свято книги поетичний вечір гостя з Харкова Сергія Жадана в рамках форуму "СлободаКульт", – інформує Прес-служба Закарпатської ОДА.

1234567891011121314

Додаткова інформація