Італійська піаністка Розелла Спіноза презентує в Ужгороді власну музику до німого кіно

5 червня у Закарпатській обласній філармонії відбудеться незвичний концерт за участі гостей із сонячної Італії – талановитої молодої композиторки й піаністки Розелли Спінози та диригента Паскуале Велено.

На нашій сцені Розелла Спіноза презентує власну музику до німого кіно "Der Golem, wie er in die Welt kam" ("Ґолем, як він прийшов у світ"). Власне, це фільм жахів епохи німецького кіноекспресіонізму, знятий за мотивами єврейської легенди про Ґолема – глиняну статую, що ожила під дією магії. Прем'єра стрічки відбулася у Німеччині в далекому 1920 році. Ми ж матимемо змогу не лише познайомитися з автором та її твором, а й переглянути на екрані стрічку майже столітньої давнини. 

Відтворить таку специфічну музику камерний оркестр Закарпатської обласної філармонії (керівник – заслужений артист України Владислав Юрош). Партію фортепіано виконає Розелла Спіноза, диригуватиме Паскуале Велено. До слова, автор ідеї і співорганізатор цього проекту – відомий львівський скрипаль Остап Шутко. Саме він представить гостей із Італії і буде ведучим програми.

Початок о 18.30.

Довідково:

Розелла Спіноза закінчила консерваторію Дж.Верді у Мілані по класу композиції, а також навчалася грі на фортепіано, клавесині, студіювала електронну музику. Пише камерні й оперні твори, які виконуються на головних сценах США, Італії, Іспанії, Австралії, Японії, Польщі, України й інде.

Особливе захоплення Розелли Спінози – старе німе кіно. Композиторка написала саундтреки до понад 80 таких фільмів, отримавши схвальні відгуки слухачів і музичної критики. Вона багато виступає як авторка та піаністка, співпрацює з провідними виконавцями й оркестрами світу, пише статті для спеціалізованих журналів. 

Паскуале Велено – відомий італійський диригент, піаніст і режисер. Працював із багатьма оркестрами Італії й інших країн світу. Активно концертує, викладає, проводить семінари та майстер-класи.

5.06

Таїсія Грись, музичний редактор

Закарпатської обласної філармонії

Додаткова інформація