"Ескізи життя" театрального художника Емми Зайцевої уже чекають на своїх оглядачів

Днями в культурно-історичному центрі "Совине гніздо" в Ужгороді відкрилася виставка робіт театральної художниці, заслуженого діяча мистецтв України Емми Зайцевої. Експозиція переносить глядача до театру: макети декорацій, костюми й ескізи – все це пропонує увазі відвідувачів майстриня.

Виставка приурочена до дня народження мисткині, який вона святкувала 2 червня.

Емма Зайцева – художник-сценограф, член Національної спілки театральних діячів України, чотирикратний лауреат обласної театральної премії ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв, лауреат премії Національної спілки театральних діячів України в галузі сценографії імені Федора Нірода й інших нагород. Навчалася в Туркменському державному училищі ім.Ш.Руставелі (клас Д.Чариєва) та Рівненському державному гуманітарному університеті. З 1998 року й донині – головний художник Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є,Шерегіїв. Вона є автором оформлення близько сотні театральних вистав та концертів на сценах Ужгорода, Рівного, Мукачева, Києва, Дніпра.

Виставка "Ескізи життя" – це своєрідний звіт 20-річної роботи Емми Зайцевої у Закарпатському облмуздрамтеатрі. "Представлена експозиція складається з макетів до вистав і театральних костюмів та ескізів до них, – розповідає художниця. – Усі ці вистави йшли в нашому театрі з 1998 року й до сьогодні, тож це такий собі звіт моєї роботи".

Загалом увазі глядача пропонують макети декорацій і костюми до близько 15 вистав, як-от "Орфей та Еврідіка", "Назар Стодоля", "Вуйцьо з крилами", "Сватання на Гончарівці", "Крок від любові" й ін.

Процес створення антуражу для вистави довготривалий: спочатку, зі слів художниці, вона спілкується з режисером, аби зрозуміти його бачення й бажання, тоді береться за прочитання п'єси. "Пропускаю її через себе, формулюю власний погляд та втілюю переживання у декораціях, – розповідає художниця. – Якщо режисер мені довіриться, готова вести його за собою – тоді результат часто перевершує сподівання". 

Над розробкою кожного ескізу працювати доводиться довго, аж допоки на папері не з'явиться саме те, що задовільнить уяву художниці. Із десятків ескізів та макета декорацій цілий цех працівників і створює атмосферу вистави.

Оглянути виставку Емми Зайцевої "Ескізи життя", яка, до речі, проходить у рамках відзначення 15-річчя закарпатської газети "Неділя", можна до 6 червня, – повідомляє Культурно-мистецька фундація "Brovdi Art".

12345678910111213141516171819202122

Фото: Наталія Павлик

Додаткова інформація