Завтра культурна спільнота краю прощатиметься з народною артисткою України Кларою Балог

KB9 червня пішла з життя легенда культури Закарпаття, відомий далеко за межами країни хореограф, балетмейстер Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Клара Балог. Вона бережливо ставилася до народної основи танцю, зберігаючи у своїх постановках народний дух, характер і основні елементи місцевого хореографічного фольклору.

За визначний особистий внесок у розвиток українського хореографічного мистецтва, відродження фольклорної танцювальної спадщини, багаторічну плідну творчу діяльність Клара Балог була нагороджена Почесною відзнакою Президента України (1996), орденами "Княгині Ольги ІІІ ступеня" (2003) та "Князя Ярослава Мудрого V ступеня" (2008), а також – орденами "Знак Пошани" (1951), "Трудового Червоного Прапора" (1960), удостоєна Почесних звань "Заслужена артистка УРСР" (1957) та "Народна артистка УРСР" (1974).

Світла пам'ять про людину виняткового таланту надовго збережеться у серцях тих, із ким вона працювала, хто її знав, любив і шанував. Ім'я Клари Балог назавжди вписане в культурний літопис Срібної Землі.

Прощання з Кларою Балог відбудеться завтра, 12 червня, о 13.30 у Хрестовоздвиженському греко-католицькому кафедральному соборі м.Ужгород.

Додаткова інформація