Перечинщина вчергове згуртує довкола ватри представників і шанувальників лемківської культури

15 липня в селі Ворочово Перечинського району відбудеться традиційний обласний фестиваль "Лемківська ватра".

Його мета – збереження і розвиток самобутнього народного мистецтва лемків, їхніх звичаїв та обрядів, а також – популяризація туристично-рекреаційних можливостей нашого краю.

Цьогоріч улюблене закарпатцями і гостями краю свято етнічної культури проходитиме вже увосьме.

Відвідувачів закликають одягти вишиванки й долучитися о 10.00 до святкових молебнів у місцевих храмах і Свято-Покровському чоловічому монастирі с.Ворочово. А о 13.00 відбудеться покладання вінків та квітів до Пам'ятного Хреста полеглим Січовим стрільцям у мікрорайоні Яслище.

Власне фестивальна частина на території стадіону с.Ворочово розпочнеться о 14.00 з урочистого відкриття і традиційного запалення символічної лемківської ватри.

Далі на гостей чекають виступи дитячих колективів, ігри, забави, концерт лемківських колективів і виконавців художньої самодіяльності, виставка творів майстрів декоративно-прикладного мистецтва та майстер-класи з традиційних лемківських ремесел, дегустація лемківських страв і насамкінець – виступи народних та естрадних колективів, народні гуляння.

Також організатори інформують, що для гостей фесту передбачено курсування автобуса з міста Перечин до села Ворочово і в зворотному напрямку.

Відправлення з Перечина (центральний скверик): 14.00, 16.00 та 18.00.

Відправлення з с.Ворочово: 15.30, 17.45 і 21.00.

15.07

Департамент культури Закарпатської ОДА

Додаткова інформація