Ужгородські митці надихались краєвидами Хорватії та обмінювалися досвідом із колегами

Із 25 червня по 2 липня, згідно з договором про співпрацю між Закарпатський обласним організаційно-методичним центром культури та Культурним товариством русинів і українців Горанської жупанії (Хорватія) у місті Матула відбувся черговий міжнародний пленер, організований і проведений головою товариства Владом Провчі.

Серед його цьогорічних учасників – ужгородці Олена Кондратюк, Костянтин Ковган, Григорій Гой та Володимир Мишанич. Координатором пленеру виступив провідний методист Закарпатського ООМЦК Костянтин Ковган.

У рамках пленеру учасники мали можливість узяти участь у фестивалі образотворчого мистецтва та художніх промислів, що відбувся на початку липня в місті Трсат. Їхні роботи, експоновані на фесті, були позитивно відзначені спеціальною комісією.

Митці репрезентували свою творчість, мистецтво Закарпаття в Хорватії, а також ознайомилися з культурою братнього народу.

Озираючись назад, улітку 2011 року в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відбулася персональна виставка художника з Хорватії Владо Провчі. До експозиції ввійшло 27 полотен з чарівними краєвидами Адріатики. Вона не пройшла непоміченою, зокрема, в ЗМІ. Тоді й розпочалася співпраця Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури з художником, який до того ж є головою Культурного товариства русинів і українців Горанської жупанії. За цей період Хорватію відвідали десятки митців Закарпаття, України, які назавжди полюбили цих щирих і гостинних людей, їхній благодатний край. Слід відзначити, що пан Владо систематично організовує виставки у різних містах Хорватії, всіляко популяризує мистецтво в країні, сприяє налагодженню культурно-мистецьких зв'язків.

Horvatija 1Horvatija 2Horvatija 3Horvatija 4Horvatija 5Horvatija 6

Володимир Мишанич, провідний методист

Закарпатського ООМЦК

Додаткова інформація