Понад 70 вишитих полотен експонували в атріумі головної адмінбудівлі краю

Сьогодні, 10 серпня, в атріумі будівлі Закарпатської облдержадміністрації та облради відбулося урочисте відкриття виставки вишиваних портретів та висловів Тараса Шевченка. Організатори вперше привезли до Закарпаття експозицію з 74 полотен, вишитих протягом року 77 майстринями-вишивальницями й одним вишивальником із Полтавщини та Канева.

"Закарпаття, хоч і є географічно найвіддаленішою від Києва областю, в усі часи – і за Австрійської імперії, і за Австро-Угорщини, і за Чехословаччини – цінувало та шанобливо ставилося до Тараса Шевченка. Окрім того, наш край має багату традицію та історію вишивки, якими дуже пишається кожен район області. Тому ми з радістю і без вагань відгукнулися на пропозицію організаторів щодо презентації в атріумі цієї виставки. Обласна державна адміністрація відкрита до таких мистецьких проектів і запрошує усіх охочих ознайомитися з цією прекрасною експозицією", – зазначив на відкритті заходу заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас.

Роботи експонуються в рамках проекту "Образ і Слово Кобзаря у вишивці" за ініціативи Полтавського відділення ВГО Союзу українок, схваленого Всеукраїнською громадською організацією Союзу українок.

Союз українок Закарпаття підтримав місію виконавців проекту – образ Тараса Шевченка, його творчість, як і українська мова, мають стати об'єднавчими та миротворчими для українців.

"Автор усіх цих розробок – Григорій Кисіль, портрет якого теж представлений в експозиції. Він створив цілу книгу цих портретів та афоризмів, а потім виникла ідея втілити в життя ці роботи. Ми одразу відгукнулися, зібрали вишивальниць і протягом року вишивали ці полотна. На жаль, вже перед самим запуском проекту Григорій Олексійович пішов із життя. Після цієї трагічної події ми зрозуміли, що це його заповітна мрія, і не могли собі дозволити не втілити її у повному обсязі, як він про це мріяв. Відтак була вишита уся книга й навіть із додатковими роботами", – розповіла організатор та координатор проекту Катерина Калініченко.

До Закарпаття виставка вже побувала у половині областей України. Далі експозиція попрямує до Канева, де, за заповітом Григорія Кисіля, вона й перебуватиме на Тарасовій горі у Шевченківському національному заповіднику.

Під час відкриття виставки звучали вірші Тараса Шевченка, а кожен відвідувач зміг долучитися до вишивання на символічному полотнищі "Україна нас єднає". Воно вже 16 разів побувало на Сході України, а участь у його створенні взяли мешканці десятків міст України й наші воїни-захисники.

Виставка в атріумі триватиме до 12 серпня, – повідомляє Прес-служба Закарпатської ОДА

tg 1tg 2tg 3tg 4tg 5tg 6tg 7

Додаткова інформація