Стартував Всеукраїнський відкритий конкурс "Жива традиція"

Український центр культурних досліджень за підтримки Українського культурного фонду оголошує Всеукраїнський відкритий конкурс програм (механізмів використання інструментів) збереження і розвитку елементів нематеріальної культурної спадщини "Жива традиція".

У 2008 році Україна ратифікувала Конвенцію ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини. Наразі саме культурний спадок вбачається основою розумної стратегії соціально-економічного розвитку малих територій. Відкриття та привернення уваги до нематеріальної культурної спадщини слугуватиме поштовхом для подальшого розвитку культурного потенціалу регіонів.

Метою конкурсу є обрання найбільш релевантної, комплексної та узгодженої програми збереження і розвитку елементу нематеріальної культурної спадщини регіону з можливістю подальшого включення елементу до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Останній день подання заявок  18 листопада (до 18.00).

Оголошення результатів конкурсу відбудеться 27 листопада.

За перемогу в конкурсі передбачена грошова винагорода: перша премія 25 000 грн., друга і третя премії – 12 500 грн.

Пакет документів для участі в конкурсі:

- заповнена облікова картка на елемент нематеріальної культурної спадщини, що пропонується зберегти і розвивати (форма облікової картки доступна на сайті Міністерства культури України  http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/officialcategory?cat_id=245154164);

- опис програми механізмів використання інструментів збереження і розвитку елементу нематеріальної культурної спадщини регіону (https://goo.gl/forms/V8Rfpvws4vHym2YW2);

- фотографії (не менше 10), відео- (за потреби) й аудіоматеріали (за потреби) по елементу, що планується зберегти і розвивати.

Матеріали мають бути надіслані на адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з позначкою "Конкурс", – інформують організатори. 

Додаткова інформація