Жовтень підготував для шанувальників музики низку знакових подій

Напередодні в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, у рамках якої знані представники музичної культури Закарпаття анонсували проведення заходів, що чекають на ужгородців цього місяця. 

Уже в найближчу неділю, 7 жовтня, в атріумі будівлі Закарпатської облдержадміністрації та облради відбудеться благочинний концерт академічного камерного хору "Cantus" із новою програмою "Плід молитви". Детальніше про концерт розповів Еміл Сокач, художній керівник та диригент хору.

В серпні колектив розпочав 27-ий концертний сезон, представивши в Угорщині на фестивалі програму духовної музики. За кілька днів "Cantus" від'їжджає у турне Швейцарією. "Такі турне ми почали здійснювати у 1999 році й зараз уже є добрі контакти, зв'язки, завдяки яким організовуємо концерти. Будемо мати спільний проект із професійними хором із Цюриха, звучатимуть твори живих композиторів, будуть представлені сучасні українські імена, – каже Еміл Сокач. – А 7 жовтня ми презентуємо нову програму в атріумі будівлі Закарпатської ОДА й облради. Як і деякі минулі програми, це не є у повному розумінні концертна програма. Це хорова симфонія, складена з різних музичних хорових творів. Концерт триватиме 1 годину і буде благочинним: кошти спрямуємо для дітей-сиріт у дитбудинок-інтернат "Парасолька" в Тячеві. У далекому 1996 році нам дозволили дати закритий концерт в атріумі, там чудова акустика і унікальне місце, яке можна використовувати час від часу таким чином. Але влада після того нас не чула. Тільки у 2015 році облрада відреагувала на наше прохання і нам дозволили провести концерт. Це було відкриття!".

Еміл Сокач поділився також враженнями від концерту у приміщенні нової греко-католицької церкви на вул.Цегольнянській. "Це був неафішований концерт, ми мали можливість побувати у цій церкві. Це окраса Ужгорода з її сучасною будовою", – додав керівник хору.

6 жовтня Ужгород відвідає "Cordial String Quartet" – струнний квартет із Чехії, який дасть концерт при свічках у Закарпатському обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая. А 16 жовтня в рамках 28-го фестивалю класичної та сучасної музики "Музичне сузір'я" Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України виступить із ювілейним концертом до 100-річчя з дня заснування. Ці заходи анонсував Віктор Теличко, голова Закарпатської обласної організації Національної спілки українських композиторів.

"Цьогоріч у нас своєрідний ювілей "Музичного сузір'я", у 1998 році відбувся перший фестиваль, але у зв'язку з політичними подіями два роки довелося пропустити. В рамках фестивалю відбудуться два по-особливому значимі концерти, обидва ювілейні. Вперше за 16 років до нас завітає Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України – один із найкращих оркестрів Європи, який відкрив Євгена Станковича, Мирослава Скорика і багатьох інших українських композиторів. До нас приїжджає потрійний склад оркестру (90 осіб), присутні та видові інструменти: англійський ріжок, альтова флейта й інші. На превеликий жаль сцена філармонії не здатна прийняти стількох людей, концерт відбудеться в Закарпатському облмуздрамтеатрі".

Ще один знаковий концерт дасть в Ужгороді Львівський камерний оркестр "Академія", диригуватиме Мирослав Скорик, якому виповнилося 80 років.

Завершиться ж фестиваль "Музичне сузір'я" 30 жовтня за участі наших закарпатських виконавців, зокрема, симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії, – інформує Ужгородський прес-клуб

s7.10t616

Додаткова інформація