В обласного театру драми та комедії нова прем'єра – казка-мюзикл "Червона Шапочка"

12 жовтня Закарпатський обласний театр драми та комедії покаже дитячу виставу "Червона Шапочка". Це казка-мюзикл для сімейного перегляду, адже вистава насичена цікавими алегоріями, образами, а також просотана піснями, які є впізнаваними як для юних глядачів, так і для старшого покоління.

"У власному прочитанні казки ми опираємося на класичний сюжет усім відомого твору Шарля Перро та братів Грімм, проте дещо насичуючи її місцевим гуцульським колоритом", – зазначає режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв Сергій Архипчук.

Автор лібрето, драматург Леонід Полтава подібно до українських письменників-класиків Олександра Олеся, Лесі Українки звертається до міфічної істоти – Мавки лісової. Продовжуючи традицію автора, ми розширюємо знайомство маленького глядача з загадковими Карпатськими мешканцями, вводячи у виставу, окрім Мавки, нявок і Фею Карпатських ночей. Разом із лісовими мешканцями стане активним діячем природа, що надасть дитячому мюзиклу певної фантасмагорії. 

Не менш важливою частиною казки-мюзиклу є музична складова українського композитора-емігранта Василя Безкоровайного, що втілюється у хорових та сольних номерах у супроводі оркестру (керівник – Олександр Локотош, аранжувальник – Віктор Чаусов; хормейстер – Марія Волошин).

Провідною темою всього дійства стає протистояння добра й зла. Вовк уособлює образ розбишаки-злодюги, який хоч і є втіленням жорстокості, проте в глибині душі нещасний у своїй самотності.

Головна героїня – Червона Шапочка – своїм образом несе не тільки дитячу безпосередність, світло та дівочу чарівність, але й віру в добре серце навіть найлютішого звіра.

Бабуся – праматір роду людського – втілення духовної мудрості, поважності та всеохоплюючої любові до дітей, тварин і світу природи.

Бровко та Білочка – вірні друзі Червоної Шапочки – стають справжніми моторчиками дійства, швидко приймають рішення, завжди знають чим допомогти, як зарадити у скрутну хвилину, не гребуючи пустощами, жартами і навіть знущанням над кривдником.

Гуцул-Мисливець у нашому дійстві, мов справжній козак, кидається рятувати невинних від зайди-зловмисника, стаючи таким чином справжнім охоронцем Карпатських гір.

Сценографія Наталії Клисенко дозволяє наблизити глядача до сучасності, адже рухомі та об'ємні декорації, як і в попередній виставі "Наталка Полтавка", перегукуються з костюмами-декораціями та оживатимуть час від часу й діятимуть разом із головними героями (художник по костюмах – Лариса Гончарова, костюмер – Оксана Дорошенко). Сценічного ефекту додає гра світла, тіні й звуку, крізь призму яких Карпати набирають особливо загадкових обрисів. Режисура вистави діє за принципом нашарування, варіює на межі стилістики й кітчу, саме тому сприймається як суцільне нерозривне полотно, подібне до різнобарвної гуцульської джерги. Гори у виставі оживають, взаємодіють із персонажами, слугують прихистком для стривожених квітів та старожилів-дерев, ховаються у хмарах і вмиваються дощами. Промовистим символом у пролозі до вистави стає скрипка як уособлення душу та сили гір, якою Фея Карпатських Ночей і Мавка пробуджують Закарпатський край.

Жанрова своєрідність – мюзикл – дає змогу акторам підживлювати сюжет дійства чи то піснями, чи то танцями, запрошуючи тим самим глядача до співучасті.

Подібно як і в усіх щасливих казках, вистава "Червона Шапочка" змушує малечу повірити у людську доброту та всепрощення, торжество справедливості над безчестям, а дорослим дає настанову: потрібно завжди пам'ятати про щирість спілкування і дитячу безпосередність.

Хоча театр на період реконструкції перебуває у складних умовах праці, проте творчий колектив не зупиняється на досягнутому, закладаючи міцні цеглинки до створення своєрідної неповторної стилістики театру.

Прем'єра відбудеться в залі Будинку культури с.Велятино. Початок показів  15.00 та 17.00.

12

Олеся Чепелюк, керівник літературно-драматургічної частини

Закарпатського обласного театру драми та комедії

Додаткова інформація