Сформовано комітети з присудження обласних премій у галузі літератури та мистецтва

Департамент культури Закарпатської облдержадміністрації інформує про завершення формування комітетів із присудження обласних премій у галузі літератури та мистецтва.

Нагадаємо, що заклади культури всіх форм власності, професійна діяльність яких пов'язана з дослідженням і популяризацією літератури й мистецтва, творчі спілки та громадські організації відповідного спрямування, вищі навчальні заклади сфери культури могли надати свої пропозиції щодо включення до персонального складу комітетів із присудження обласних галузевих премій до 25 січня.

Отже, згідно з поданнями, сформовано комітети в такому складі:

Комітет із присудження Обласної премії імені Федора Потушняка в галузі літератури:
- Наталія Бедзір – літературознавець, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри слов’янської філології та світової літератури Ужгородського національного університету;
- Віктор Браславець – директор Всеукраїнського державного багатопрофільного видавництва "Карпати";
- Василь Густі – письменник, голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України;
- Олександра Ігнатович – літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Ужгородського національного університету, член Національної спілки письменників України;
- Василь Кухта – письменник, член Національної спілки письменників України, член Асоціації українських письменників;
- Мар’яна Нейметі – письменниця, член Національної спілки письменників України;
- Наталія Ребрик – літературознавець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри культури та суспільно-гуманітарних дисциплін Закарпатської академії мистецтв.

Комітет із присудження Обласної премії імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв у галузі театрального мистецтва:
- Василь Андрійцьо – кандидат мистецтвознавства, театрознавець, режисер, сценарист;
- Василь Габорець – театрознавець, заслужений працівник культури України;
- Ганна Дрогальчук – директор Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури;
- Михайло Носа – голова редакційної ради газети "НЕДІЛЯ", ініціатор і співорганізатор Міжнародного театрального фестивалю моновистав "Монологи над Ужем";
- Людмила Ухач – викладач циклової комісії "Менеджмент соціокультурної діяльності" Ужгородського коледжу культури і мистецтв, заслужений працівник культури України;
- Наталія Шетеля – директор Ужгородського коледжу культури і мистецтв;
- Оксана Шип – голова циклової комісії "Сценічне мистецтво та видовищно-театралізовані заходи" Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

Комітет із присудження Обласної премії імені Дезидерія Задора у галузі музичного та виконавського мистецтва:
- Ласло Галас – художній керівник народного аматорського фольклорного колективу "Розмарінг" відділу культури і туризму Берегівської РДА, заслужений працівник культури України;
- Олена Короленко – викладач кафедри співу, диригування і музично-теоретичних дисциплін Мукачівського державного університету;
- Ольга Новікова – музикознавець, член Національної спілки композиторів України;
- Наталія Петій-Потапчук – директор – художній керівник Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, заслужений працвник культури України;
- Еміл Сокач – художній керівник академічного камерного хору "Cantus", народний артист України.

Комітет із присудження Обласної премії імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва:
- Володимир Алексій – член Спілки дизайнерів України;
- Василь Брензович – голова Об’єднанням професійних художників Закарпаття, заслужений художник України;
- Василь Вовчок – викладач Ужгородської дитячої школи мистецтв, керівник секції живопису Закарпатської організації Національної спілки художників України;
- Борис Кузьма – доцент кафедри дизайну Закарпатської академії мистецтв, голова Закарпатської організації Національної спілки художників України, народний художник України;
- Іван Небесник – професор, ректор Закарпатської академії мистецтв;
- Міхаел Пейтер – голова Товариства словацьких митців Закарпаття, член Національної спілки художників України, заслужений художник України;
- Галина Рижова – мистецтвознавець, головний зберігач фондів Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая.

Комітет із присудження Обласної премії імені Клари Балог у галузі хореографічного мистецтва:
- Віктор Бабука – головний балетмейстер Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв;
- Едуард Воронич – художній керівник дитячого зразкового ансамблю танцю "Тур'янська долина" Перечинського РБК;
- Алла Гецко – викладач хореографії Чинадіївської дитячої школи мистецтв;
- Ірина Гнепа – керівник дитячого зразкового хореографічного ансамблю "Хустяночка", заслужений працівник культури України;
- Віталій Ерфан – майстер спорту України з танцювального спорту;
- Михайло Сачко – керівник зразкового аматорського ансамблю народного танцю "Джерельця Карпат" Закарпатського обласного будинку культури профспілок, заслужений працівник культури України;
- Людмила Федьо – голова методичного об’єднання шкільних хореографів міста Ужгород.

Перше засідання, на якому члени комітетів оберуть голів комітетів, а також ознайомляться з поданнями на здобуття галузевих премій, відбудеться у п'ятницю, 1 лютого, в приміщенні департаменту культури облдержадміністрації (м.Ужгород, пл.Народна, каб.539).

Додаткова інформація