Визначено імена цьогорічних лауреатів обласних премій у галузі літератури і мистецтва

Обласний комітет із присудження премій у галузі літератури і мистецтва вчора, 11 грудня, провів засідання, на якому було розглянуто й обговорено подання установ культури та мистецтва, творчих спілок, громадських організацій, а також – пропозиції конкурсних відбіркових комісій на здобуття обласних премій в галузі літератури і мистецтва за 2015 рік.

В результаті, комітет вирішив присудити обласні премії:

1) У галузі літератури – премію ім.Ф.Потушняка:

- в жанрі прози – Вікторії Андрусів – письменниці, члену НСПУ за книгу "Вагон № 13";

- в жанрі поезії – Юрію Шипу – письменникові, члену НСПУ за книгу "Пора кривавих сліз";

- в жанрі літератури для дітей – Лідії Повх – письменниці, члену НСПУ за книгу "Як цуценя сніжинки ловило";

- в жанрі літературної критики і літературознавства – Надії Ференц – кандидату філологічних наук, доценту кафедри української літератури УжНУ за книгу "Художній світ Христини Керити";

- в жанрі драматургії – Олександру Гаврошу – письменникові, члену НСПУ за п’єсу "Князь Корятович".

Крім того, в галузі літератури рішенням комітету відзначено голову Закарпатської організації НСПУ, заслуженого працівника культури України Василя Густі – за переклади книг Й.Лайкерта "Дотики душі" і В.Став’ярського "Брудні черевики" та за вагомий внесок у розвиток українсько-словацьких літературних взаємин.

2) У галузі музичного і виконавського мистецтва – премію ім.Д.Задора:

- в номінації "Музикознавець" – Ігорю Задорожному – доценту кафедри співу, диригування і музично-теоретичних дисциплін МДУ, кандидату мистецтвознавства за цикл музикознавчих статей про ірмологіони Закарпаття;

- в номінації "Композитор" (за твір великої форми) – Василю Гайдуку – викладачу Ужгородського державного музучилища ім.Д.Задора за кантату-поему для солістів мішаного хору та симфонічного оркестру "Минають дні" на слова Т.Шевченка;

- в номінації "Композитор" (за твір малих форм) – Михайлу Петрушевському – керівнику угорського фольклорного ансамблю, заслуженому працівнику культури України, за збірку "Українські народні пісні";

- в номінації "Художній колектив" – заслуженому академічному Закарпатському народному хору за концертну програму "Перлина Срібної Землі" (керівник – заслужений працівник культури України Наталія Петій-Потапчук);

- в номінації "Соліст, дует, тріо" – Мирославі Швах-Пекар – солістці ансамблю "Гармонія" Закарпатської обласної філармонії за сольну програму "Пісні від серця".

3) У галузі театрального мистецтва – премію ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв:

- в номінації "Режисерсько-постановочна група" – режисерсько-постановочній групі Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв (у складі: режисера-постановника Василя Шершуна, художника-постановника Людмили Бєлої, балетмейстера-постановника Віктора Бабуки) за виставу "Про що плачуть верби” за мотивами п’єси І.Карпенка-Карого "Безталанна";

- в номінації "Актору – за краще втілення художнього образу сценічного героя" – Атіллі Ференцу – актору Закарпатського обласного угорського драматичного театру за роль Балажа у виставі "Не жить мені без музики" Ж.Моріца;

- в номінації "Актрисі – за кращу акторську роль у виставі для дітей" – Юлії Чеховській – актрисі Закарпатського академічного обласного театру ляльок за роль поросятка у виставі "Співоче поросятко" С.Козлова та В.Підцерковного;

- в номінації "Актрисі – за краще втілення художнього образу сценічного героя" – Вероніці Тищук – актрисі Закарпатського обласного театру драми та комедії за роль Едіт Піаф у виставі "Едіт Піаф";

- в номінації "Критик-театрознавець" – Василю Габорцю – заслуженому працівнику культури України, громадсько–культурному діячеві за книгу вибраних статей та нарисів "Служителі Мельпомени".

4) У галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – премію ім.Й.Бокшая та А.Ерделі:

- в номінації живопису "За кращий традиційний реалістичний твір" – Тарасу Даниличу – заслуженому художнику України, члену НСХУ, за кращий традиційний реалістичний твір "Свято Преображення в Ужгороді";

- в номінації живопису "За кращий новаторський твір" – Олександру Громовому – художнику-живописцю, члену НСХУ за серію творів "Натюрморт";

- в жанрі станкової графіки – Василю Скакандію – художнику-графіку, члену НСХУ, народному художнику України за серію творів "Земля і люди", "Владика Мілан", "Дорога на Синевир", "Вечір над Тисою", "Синевирська весна";

- в жанрі прикладної графіки – Надії Пономаренко – художнику-графіку, заслуженому художнику України за серію ілюстрацій "Силуети";

- в жанрі скульптури – Андрію Возницькому – скульптору, члену НСХУ за скульптурний твір "Роздуми";

- в жанрі монументальне мистецтво – Петру Матлу – скульптору, члену НСХУ за монументальний твір "Святий Михаїл";

- в жанрі декоративно-прикладного мистецтва – Єлизаветі Міравчик-Ракович –художнику-прикладнику, члену НСХУ за декоративну серію "Тарелі";

- в жанрі "Мистецтвознавча праця" – колективу наукових працівників Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту (у складі: директора Габріели Андял, завідувача відділу експозиційної та науково-дослідної роботи Василя Коцану, заступнику директора з наукової роботи Сільвії Полак, вченого секретаря Оксани Зейкан) за книгу "Традиційні деревообробні промисли на Закарпатті у ХІХ–першій половині ХХ ст."

Оскільки цьогоріч виповнюється 20 років із часу заснування обласних премій у галузі літератури і мистецтва – церемонія нагородження переможців буде по-особливому святковою й запланована вже на 12 січня 2016 року.

Управління культури Закарпатської ОДА

Додаткова інформація