Угорські артисти розпочали тур Західною Україною з феєричного концерту в Ужгороді

25 травня в Закарпатському обласному музично-драматичному театрі відбулась прем’єра вистави "Кличе мене Закарпаття – по обидва боки гір" Угорського державного народного ансамблю. 

Вокально-хореографічна постановка втілила все різнобарв’я культури і традицій народів та етносів, які сторіччями населяють Східні Карпати та Закарпаття, взаємодоповнюючи та збагачуючи одне одного, а водночас – зберігаючи свою самобутність. Артисти, зокрема, представили глядачам народні пісні й танці українців, гуцулів, русинів, угорців, румунів, ромів та євреїв.

На знайомство з творчістю угорського колективу завітали дипломати сусідніх країн, керівники області, представники духовенства та культурні діячі, численні шанувальники мистецтва.

Виступ зібрав аншлаг: зал неодноразово аплодував стоячи, артистів засипали квітами.

З ужгородського концерту ансамбль розпочав гастрольний тур Західною Україною, в рамках якого виставу презентують у Берегові, Тячеві, Рахові, Сколе, Львові, Івано-Франківську та Чернівцях. У Києві артисти виступлять символічно – на Майдані Незалежності.

Крім творчої демонстрації власного захоплення культурною багатогранністю українців, Угорський державний народний ансамбль у кожному з відвіданих міст проводитиме благодійний збір коштів, які організатори спрямують на першочергову потребу, визначену представниками місцевого самоврядування. В Ужгороді пожертви збирали на придбання медичного обладнання для обласної дитячої лікарні. До решти, спільний благодійний внесок становить 12 213 грн.

1

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

4

5

6

7

8

9

Управління культури Закарпатської ОДА

Додаткова інформація