Новини

У ІХ-му Міжнародному фестивалі органної музики ім.Н.Висіч візьмуть участь виконавці з Угорщини

21 09 17В Закарпатській обласній філармонії триває ІХ Міжнародний фестиваль органної музики ім.Н.Висіч. У рамках цього заходу 21 вересня своє мистецтво ужгородцям та гостям міста подарують студенти Музичної академії ім.Ф.Ліста (м.Будепешт) Чобо Тоші та Давід Візі.

На нашій сцені вже неодноразово виступали вихованці провідного музичного навчального закладу Угорщини. Серед них траплялися і вихідці з Закарпаття. Зокрема, раніше ми мали змогу насолоджуватися скрипковою грою Михайла Штефка. Цього разу послухаємо представників органної школи Угорщини.

Чобо Тоші (1991 р.н.) – універсальний музикант, який, попри молодий вік, встиг посісти вагоме місце серед своїх найвідоміших співвітчизників. Чобо Тоші не перестає вчитися і є активним учасником музичного життя Угорщини як сольний виконавець, кантор і композитор. А Давіда Візі можна вважати одним із наймолодших учасників нашого фестивалю. 20-літній юнак вже має за плечима кілька перемог на найпрестижніших міжнародних конкурсах як піаніст і органіст. 

Детальніше...

Завтра в Ужгороді відкриється виставка робіт народного майстра Луганщини Ірини Мезері

20.0920 вересня у виставкових залах Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту художниця з Луганщини Ірина Мезеря вперше в Західній Україні представить глядачам свою творчість на виставці "Миттєвості життя". 

Мисткиня працює в різних жанрах, серед них пейзажі, натюрморти, широко представлений жанр портрета, картини на релігійні сюжети, є картини за мотивами творів улюблених художників, замальовки у східному стилі та абстрактний живопис. Авторка працює з різними фактурами, любить сміливі експерименти, віддає перевагу нетиповому для сучасного живопису матеріалу  склу. В творчому доробку художниці приблизно 100 картин та безліч декоративно розписаного посуду.

Ірина Мезеря народилася 14 січня 1959 року в Луганську. Викладач, кандидат педагогічних наук. До вересня 2016 року  доцент кафедри педагогіки та психології Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, який переїхав у Сєвєродонецьк. Авторка монографій, навчальних посібників і численних наукових статей щодо проблем статевого, сімейного виховання дітей та підлітків. Художниця.

Детальніше...

Закарпатці візьмуть участь в етнофестивалі "Стежками Лемківщини" в Луганській області

22.0922 вересня в смт.Новоайдар на Луганщині, в якому і нині мешкають нащадки українців-лемків, відбудеться VІІ-ий відкритий обласний етнофестиваль "Стежками Лемківщини".

Участь у фестивалі візьмуть представники з різних частин України, в тому числі з Закарпаття. У складі закарпатської делегації – голова Всеукраїнського товариства "Лемківщина" Василь Мулеса та члени фольклорного ансамблю "Парадьошки".

Вирушатимуть закарпатці на Луганщину у вівторок, 19 вересня, з Ужгорода від пам’ятника Тарасу Шевченку о 10.30.

Передуватиме від'їзду покладання квітів до монументу, – повідомляє Прес-служба Закарпатської ОДА.

Виставку "Межа Сходу & Заходу очима митців" представлять у головній книгозбірні краю

2020 вересня у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка сім українських митців експонують роботи, на яких відображено їхнє осмислення внутрішніх та зовнішніх кордонів. Аби з’явились ці твори, митці протягом п’яти днів досліджували соціальне, економічне та мистецьке життя міста Ужгород у рамках проекту "Межа". 

Проект проходив у форматі короткострокових резиденцій у віддалених містах України  Слов’янську та Ужгороді, де митці й місцеві мешканці спілкувалися на тему поняття "межа", щоби розібратися в протилежних світоглядних позиціях мешканців сходу та заходу України. 

Детальніше...

У найближчу неділю вже вп'яте "Перечинщина скликає таланти"

2424 вересня у с.Тур'я Поляна Перечинського району відбудеться V-ий відкритий фестиваль мистецтв "Перечинщина скликає таланти". Свято розгорнеться на території місцевого стадіону.

Програма передбачає наступні заходи:

10.00 – молебні за мир і злагоду в Україні у храмах с.Тур'я Поляна;

10.00 – спортивні змагання серед дітей та молоді з волейболу, малого тенісу, шахів і шашок (Поляно-Гутянська ЗОШ І-ІІ ступенів);

13.30 – розваги для дітей: концертна програма за участі юних талантів Перечинщини, атракціони;

Детальніше...

В Ужгороді презентують нові книги видавництва "Український пріоритет", серед авторів – і закарпатці

1919 вересня о 17.00 в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбудеться презентація новинок київського видавництва "Український пріоритет".

Після участі в Форумі видавців у Львові письменник і видавець Володимир Шовкошитний їде до Ужгорода, щоби познайомити ужгородських читачів із презентованими на форумі книгами.

Зокрема, гість презентує книгу відомої закарпатської письменниці та журналістки Вікторії Андрусів "13 жінок Івони". Це унікальна можливість для поціновувачів літератури першими отримати примірник книги своєї землячки, яка зараз мешкає у Сполучених Штатах Америки,  анонсують у книгозбірні.

Яскрава "Неоднозначність.." від сьогодні експонується в Ужгородському скансені

6У Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилась персональна виставка живописних робіт ужгородської художниці Анастасії Мошколи під назвою "Неоднозначність…". На розсуд поціновувачів образотворчого мистецтва представлено близько 30-ти полотен. Це і портрети, і натюрморти, і пейзажі. Художниця малює у стилях сюрреалізму, імпресіонізму, вправляється у живописі та графіці. 

З творчим дебютом Анастасію вітали чоловік Павло, член Національної спілки художників України, голова Товариства словацьких митців Закарпаття Міхаел Пейтер та директор музею Василь Коцан. 

Детальніше...

Наступними учасниками органного фестивалю в Ужгороді стануть учасники зі Словаччини

17 09 1717 вересня у Закарпатській обласній філармонії відбудеться другий концерт у рамках IX-го Міжнародного молодіжного фестивалю органної музики ім.Н.Висіч. Перед ужгородцями та гостями міста виступлять вихованці Вищої школи виконавських мистецтв (м.Братислава) Ян Булла та Томаш Сівчак. Перший зіграє знамениту Токату і фугу ре мінор Й.С.Баха, Сонату №2 до мінор Ф.Мендельсона-Бартольді та "Adlibitky" сучасного словацького композитора Юрая Тандлера. Його колега представить ужгородському слухачеві відомі твори Д.Букстехуде, С.Франка, Ф.Ліста та ще одного сучасного словацького композитора П.Мартінчека ван Гроба.

Початок концерту о 17.00. Ведуча – Катерина Керечанин. 

Коротко про гостей фестивалю. Обоє – вихованці відомого органіста Імріха Сабова. Ян Булла (1986 р.н.) родом із Банської Бистриці. В сім років сів за фортепіано, потім захопився грою на органі. Закінчив консерваторію у Банській Бистриці по класу композиції та Вищу школу виконавських мистецтв (VŠMU) у Братиславі по класу органу, а також вивчав диригування в Братиславській консерваторії. Концертує, бере участь у різних фестивалях, здійснює записи для Словацького радіо.

Детальніше...

Закарпатська "Бавка" вчергове захопила глядачів і журі фестивалю "Коломийські представлення"

b 2Закарпатські лялькарі напередодні нового театрального сезону взяли участь у IX Всеукраїнському театральному фестивалі "Коломийські представлення", що проходить із 10 по 17 вересня у древньому українському місті Коломия на базі найстаршого українського театру Галичини  Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім.І.Озаркєвича.

Варто відзначити, що Закарпатський академічний обласний театр ляльок не вперше презентує своє мистецтво на цьому представницькому мистецькому форумі: цього року колектив запрошений до участі вже вчетверте. У 2013 році вразив учасників фестивалю і глядачів виставою "Недотепа із Вертепа" Д.Кешелі, у 2014  презентував драму "Лісова пісня" Л.Українки, а у 2016  "У нашім раї на землі" Т.Шевченка.

Детальніше...

Додаткова інформація