Новини

За підтримки УКФ обласна філармонія реалізує мистецький проект "Україна в часі"

UKF ZOFДнями представники Закарпатської обласної філармонії на запрошення Дирекції Українського культурного фонду побували у м.Київ, де проводилась переговорна процедура щодо укладання договору про надання гранту.

Мистецький проект "Україна в часі" задумано як представлення українського професійного музичного мистецтва за кордоном у поєднанні з історичною ретроспективою в контексті сучасної української культури. Для виконання завдань проекту цьогоріч передбачено провести два різнопланові концерти симфонічного оркестру та солістів обласної філармонії у місті Будапешт (Угорщина).

Детальніше...

Переможців конкурсної програми літніх читань визначатимуть в обласній дитячій книгозбірні

knygyЗ 24 вересня по 5 жовтня обласну бібліотеку для дітей та юнацтва відвідають більше сотні учнів початкових класів ужгородських шкіл, аби взяти участь у традиційній конкурсній програмі літніх читань "Влітку книги я читав – переможцем класу став".

Для кожного класу буде проведено окремий захід, у рамках якого визначать найкращого читача. Для учасників також готують тематичні виставки, літературні вікторини, ігри, покази лялькових вистав та інші цікавинки.

Метою заходу є популяризація книжки і підтримка дитячого читання під час літніх канікул, заохочення підростаючого покоління до систематичного читання, організація в бібліотеці змістовного дозвілля для малих читачів, – повідомляють у книгозбірні.

В Ужгороді відбудеться обласний відбірковий конкурс фестивалю "Червона рута"

h R logo6 жовтня о 10.00 в приміщенні Закарпатської обласної філармонії відбудеться обласний відбірковий тур ХVІ-го Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики "Червона рута".

Мета фестивалю  здійснити цілеспрямований пошук молодих обдарованих виконавців по всій Україні, відкрити нові імена та вивести їх на велику сцену.

Відбіркові конкурси пройдуть у шести музичних жанрах: популярної, сучасної танцювальної, рок, акустичної, іншої музики й українського автентичного фольклору.

Заявки на участь необхідно подати за адресою: м.Ужгород, вул.А.Волошина, 18, Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури. Тел.: (03122) 3-40 -35 , 3-60-35; e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Положення, заявка й анкета учасника додаються.

Ужгородський скансен пропонує провести вихідні цікаво і смачно

us22-23 вересня на території Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту відбудуться майстер-класи майстрині-керамістки Ольги Гал, яка працюватиме з 11 до 15.00. Відвідувачі будь-якого віку зможуть навчитися ручному моделюванню з кольорової глини, виготовленню писанки, коника, грибочка тощо.

Крім того, в суботу о 14.00 розпочнуться традиційні дегустації у музейній корчмі й "оживе" стара кузня, що дозволить зануритися в атмосферу ковальського ремесла. Цього разу свої еко-продукти презентуватиме Дегустаційний зал леквару з с.Ботар (Виноградівський р-н), а поруч у музейній кузні працюватимуть вправні ковалі "Вільної кузні Закарпаття", – анонсують музейники. 

Для подання заявки на навчання в "Школі музейних лідерів" залишились лічені дні

logo nmiuНаціональний музей історії України оголошує набір до першої в Україні "Школи музейних лідерів".

Проект, створений за підтримки Українського культурного фонду, покликаний формувати музейних лідерів нової генерації – сміливих, креативних, неординарних фахівців культурно-освітнього простору, а також допомогти стати справжніми кваліфікованими фахівцями журналістам, які пишуть про культуру, зокрема музейництво.

Детальніше...

Закарпаття запрошує всіх охочих на свій найстаріший фестиваль і на справжню "свальбу"

23У найближчі суботу та неділю Закарпаття запрошує на два визначні фестивалі – 53-ій "БерегФест" та ІІІ-ій обласний етнофестиваль "Закарпатська свальба".

22-23 вересня Берегівщина святкує найстаріший фестиваль краю – 53-ій за ліком "БерегФест" – і запрошує гостей долучитися до насиченої спортивно-розважальної програми. Протягом двох днів на відвідувачів чекає Благодійний марафон, спортивні змагання з футболу та греко-римської боротьби, лицарський турнір із демонстрацією середньовічних традицій і побуту, фольклорна й концертна програми, виставка-ярмарок сільгосппродукції і промислових товарів, дегустація-продаж закарпатських вин тощо. Традиційно, талісманом фестивалю буде "Чіґа-біґа" (равлик).

Офіційне відкриття "БерегФесту-2018" відбудеться 22 вересня о 13.30 у с.Яноші на стадіоні ім.Д.Борно.

А в неділю, 23 вересня, у с.Колочава пройде обласний етнофестиваль "Закарпатська свальба". Третій рік поспіль героями колоритного дійства стануть реальні закохані – наречена з с.Колочава (Міжгірщина) і наречений з с.Руська Мокра (Тячівщина).

Детальніше...

Учасники Міжнародного мистецького пленеру "Чорна гора" прозвітували виставкою

7Днями у виставковому залі "Імпасто" Виноградівського міського будинку культури відкрилася виставка творчого доробку представників різних живописних шкіл України, Угорщини, Словаччини та Польщі.

Митці з'їхалися на Закарпаття для участі в Міжнародному мистецькому пленері "Чорна гора", що тривав у вересні в урочищі Виннички на Виноградівщині.

У роботі пленеру взяли участь Володимир Микита (Ужгород), Іван Бровді (Мукачево), Віктор Мигович (Ужгород), Тарас Табака (Ужгород), Наталія Сіма-Павлишин (Ужгород), Юрій Боднар (Ужгород), Ольга Кашшай (Ужгород), Олександр Мондич (Мукачево), Олександр Сердюк (Харків), Володимир Носань (Харків), Андрій Чижов (Львів), Мірослав Чаповчак (Міхаловце, Словаччина), Ігор Панчук (Краків, Польща), Каталін Голло (Будапешт, Угорщина), Аліна Храпчинська (Харків), Сергій Гай (Львів), Наталія Заставна (Львів), Валерій Шкарупа (Київ), Мирослав Дочинець (Мукачево), Петро Антип (Горлівка-Київ), Альбіна Табака (Ужгород).

Детальніше...

У Львові стартував ювілейний 25-ий Форум видавців – "BookForum"

forum19 вересня у Львові стартував ювілейний 25 Форум видавців – найбільший книжковий, літературний, культурний захід України і Центрально-Східної Європи. У 2018 році було змінено назву події: відтепер подія має назву "BookForum". Захід проходить за підтримки Міністерства культури України.

Участь у Book Forum беруть 250 видавництв і книготорговельних організацій та понад 1000 учасників із 25 країн світу. Упродовж п’яти днів відбудеться близько тисячі заходів на 50 локаціях, у програмі: 14 тематичних кластерів, 13 спецпроектів, зустрічі з авторами, презентації, панельні дискусії, вручення премії "BookForum Best Book Award", Ніч поезії і музики non-stop.

Детальніше...

Х-ий Міжнародний молодіжний фестиваль органної музики ім.Н.Висіч уже проминув свій екватор

23.09Традиційно, у цьому фестивалі, започаткованому Закарпатською обласною філармонією, беруть участь як перспективні молоді виконавці, так і визнані майстри сцени. Чотири яскраві концертні програми вже були представлені мешканцям та гостям Ужгорода. Попереду – стільки ж.

Зокрема, 23 вересня ми познайомимося зі студентом Празької консерваторії Альфредом Габерманом. Юнак навчається у класі відомого чеського органіста, професора Йозефа Попелки. Паралельно вдосконалює гру на фортепіано й клавесині. Альфред уже заявив про себе на національному огляді органістів та Міжнародному органному фестивалі в Терезіні (Чехія), відвідував майстер-класи в Іспанії і Франції й навіть записав диск із творами композиторів епохи бароко Й.К.Фішера та Я.П.Свелінга на замовлення Чеського радіо. Як органіст Альфред Габерман працює в костелах Св.Прокопа і Св.Роха у Празі, здійснює спільні проекти з оркестром та хором Празької консерваторії, іншими колективами й окремими виконавцями, веде активну концертну діяльність.

Ужгородському слухачеві гість із Чехії запропонує відомі твори Й.С.Баха, Й.Райнбергера, С.Франка, а також своїх співвітчизників Л.Слуки ("Cesta ticha") та П.Ебена (Хоральна фантазія "Svatý Václave").

Детальніше...

Додаткова інформація