В Ужгороді відбувся форум за участі більше сорока керівників театральних колективів області

15 листопада у приміщенні крайового осередку НСПУ відбувся перший обласний театральний форум, мета якого  сприяння розвитку театрального мистецтва на Закарпатті, надання методичної та практичної допомоги керівникам аматорських театральних колективів (гуртків), підвищення їх професійного рівня, обміну досвідом.

Ініціювали та провели зустріч Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури спільно з Закарпатською організацією Національної спілки письменників України. До участі були запрошені провідні фахівці театрального мистецтва краю.

Відкрила театральний форум завідувач відділу народної творчості та аматорського мистецтва ЗО ОМЦК Катерина Гара, яка розповіла про розвиток аматорських театральних колективів у сучасних умовах, нові тенденції в їхній діяльності, проаналізувала роботу театральних колективів області.

Голова крайової організації НСПУ, заслужений працівник культури України Василь Густі виступив із доповіддю "Вплив сучасної драматургії на театральне мистецтво".

В рамках театрального форуму відбувся круглий стіл "Шляхи співпраці закарпатських драматургів із керівниками театральних колективів", під час якого представники народних та зразкових театрів поділились своїми досягненнями і проблемами, обмінялись досвідом із відомими драматургами нашого краю. Зокрема, Іван Козак, Петро Ходанич, Дмитро Кешеля, Олександр Гаврош та Василь Густі дали цінні поради щодо підбору сучасного та класичного репертуару для дитячих і дорослих колективів.

Художній керівник Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв, театральний діяч, заслужений артист України Василь Шершун познайомив учасників форуму з сучасною репертуарною політикою найбільшого театру області та з власними здобутками в роботі над створенням образу.

На форум завітали більш, ніж 40 керівників театральних колективів Закарпаття. Обласний театральний форум пройшов цікаво та динамічно. Керівники колективів не тільки отримали відповіді на складні запитання практичного характеру, але й перейняли творчий досвід та позитивний заряд для подальшої ефективної роботи у своїх колективах.

1234

Катерина Гара, завідувач відділу народної творчості
та аматорського мистецтва ЗО ОМЦК

Додаткова інформація