До 105-річчя від дня народження Гаврила Глюка в краї експонують твори корифея

9 лютого в Закарпатському обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая відкриють виставку робіт заслуженого діяча мистецтв України Гаврила Глюка – до 105-річчя від дня народження.

Експозицію складуть близько 60 станкових пейзажів та портретів, а також форматні монументальні полотна майстра. Окремим розділом будуть представлені графічні твори: рисунки олівцем і вугіллям, – повідомляють музейники.

За визначенням мистецтвознавця Людмили Біксей, творчість Гаврила Глюка стала яскравим явищем не лише в межах закарпатської школи, а й для всієї України. "Митець завжди й в усьому бачив прекрасне. Картини Гаврила Глюка наповнені сонцем, любов'ю до життя і до людей. Через постаті простих селян, лісорубів звеличується й опоетизовується образ землі та праці. Масштабним за емоційністю і виконанням полотном "Лісоруби" (1954 р.) художник уславив не тільки себе, здобувши високе визнання та срібну медаль на бієнале у Брюсселі. Реалістична достовірність сюжетів митця несе глибоке світоглядницьке обґрунтування, бо ж джерелом краси на землі автор вважав людську працю. Виразна декоративність кольору підсилює відчуття святковості у народних за пафосом полотнах, додає потужного народнопісенного звучання. У творах майстра простежується стильова спільність з угорським і румунським фольклором. Національний колорит виважений мелодією творів Глюка. Оптимістична сонячність проектується на плинну ритміку оповіді", – відзначає дослідниця.

На виставці представлять як твори з колекції Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая, так і полотна, люб'язно надані Благодійним фондом ім.Г.Глюка.

Початок о 16.00.

9.02

Управління культури Закарпатської ОДА

Додаткова інформація