"Найбільше зло серед нас – це байдужість", – наголошували на презентації книги про Майдан

Напередодні в головній книгозбірні краю Ірина Гармасій та Іван Фіцай презентували книгу "Фрагменти з Майдану" українською та чеською мовами, присвячену третій річниці Революції Гідності.

Книга вийшла завдяки Благодійному фонду "Карітас" у Чехії і видана в рамках освітнього проекту за кошти гранту Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Іван Фіцай, директор Благодійного фонду ім.Олександра Хіри (Тячів) зауважив, що чехи неоднозначно сприймають події Революції Гідності в Україні. Інформація про Майдан в Чехії здебільшого висвітлювалась крізь призму російської пропаганди. Цінність презентованої книги в тому, що завдяки їй чеська молодь вивчатиме сучасну історію України без викривлення. Видання буде розповсюджене в чеських навчальних закладах та публічних бібліотеках.

"Фрагменти з Майдану" – це суспільний зріз учасників Революції Гідності. Вона має часовий вимір – 21 листопада 2013 р. – 22 лютого 2014р. Ірина Гармасій зазначила: "У книзі зафіксовані емоції та фрагменти життя людей, які перебували в той час на Майдані". Географія очевидців широка. Це представники різних українських міст, зокрема: Києва, Калуша, Ужгорода, Надвірної, Тячева, Полтави, Борислава, Виноградова, Тересви, Берегова та Сімферополя. Загалом у книзі 26 фрагментів-історій людей різних професій – архітектора, історика, священника, музиканта, народного депутата, хірурга, викладача, журналіста, медика, студентів, письменників і добровольців.

На презентацію завітав Степан Пінах, батько учасника Майдану Юрія Пінаха, який поділився своїми спогадами про Майдан і зауважив: "Найбільше зло серед нас – це байдужість". Байдужість до кривавої ціни, заплаченої майданівцями за гідність українського народу.

Книга "Фрагменти з Майдану" присвячена всім тим, хто боровся і хто продовжує боротьбу за краще майбутнє України, всім Героям Небесної Сотні, тим, хто не повернувся додому або повернувся з важкими травмами, а також для тих, хто після подій Революції Гідності досі вважаються зниклими безвісти.

1234567

Євгенія Напуда,

завідувач відділу обслуговування

Закарпатської ОУНБ ім.Ф.Потушняка

Додаткова інформація