Роботу галузі культури за 2016-ий рік підсумували на засіданні колегії в Ужгороді

28 лютого на базі репетиційного залу академічного камерного хору "Кантус" відбулося розширене засідання колегії управління культури облдержадміністрації і обкому профспілки працівників культури Закарпаття.

За участі начальників міськрайвідділів та управлінь культури краю, керівників обласних установ і закладів культури, голів професійних творчих спілок було підбито підсумки роботи галузі культури в році, що минув.

Присутні заслухали доповідь начальника управління культури облдержадміністрації Вікторії Фролової, яка детально зупинилась на здобутках і проблемах кожної окремої галузі культури. Повну інформацію, оприлюднену під час засідання колегії, буде розміщено в рубриці "Матеріали колегії".

Очільниця також торкнулася низки актуальних питань, що хвилюють колектив працівників культури краю, зокрема, мовилося про децентралізацію влади та об’єднання громад і вплив цих процесів на роботу галузі, про інші законодавчі нововведення.

Далі власні доповіді виголосили директор Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв, директор Ужгородського коледжу культури і мистецтв Наталія Шетеля, директор Закарпатської обласної філармонії Іван Микита, начальник відділу культури Виноградівської районної державної адміністрації Василь Югас, начальник відділу культури Ужгородської районної державної адміністрації Марія Котляр і голова обкому профспілки працівників культури Наталія Товтин.

За результатами засідання колегія постановила:
1. Визнати роботу закладів культури і мистецтва області за 2016 рік задовільною.
2. Управлінню культури облдержадміністрації, начальникам міськрайвідділів культури, керівникам обласних установ культури і мистецтва:
2.1. З метою запобігання виявлення фінансових правопорушень забезпечити дієвий контроль за дотриманням фінансово-бюджетної дисципліни та ефективного використання державних коштів та майна;
2.2. Забезпечити затвердження базової мережі установ культури відповідно до Закону України "Про культуру". Не допускати необґрунтованого скорочення або ж перепрофілювання установ культури та вилучення майна діючих закладів.
2.3. Вжити додаткових заходів щодо надходження позабюджетних коштів, зокрема: за рахунок грантів, благодійних внесків, меценатів, спонсорів для підтримки діяльності галузі культури.
2.4. Забезпечити дотримання законодавства про працю (в частині забезпечення виплати заробітної плати з урахуванням її обов'язкових та стимулюючих складових, недопущення переведення працівників на скорочену тривалість робочого часу).
3. Міськрайвідділам культури посилити контроль за підвищення кваліфікації працівників культури, збереженням та якісним підбором кадрового потенціалу в сільських закладах культури області.
4. Контроль за виконанням постанови покласти на заступника начальника управління культури облдержадміністрації Івана Канюку.

1234567

Управління культури Закарпатської ОДА

Додаткова інформація