У Берегові відбувся перший обласний конкурс угорської народної пісні "Pacsirta"

Цьогорічний прихід весни ознаменувався гарною подією в культурному житті Закарпаття. Саме 1 березня відбувся перший обласний конкурс угорської народної пісні "Pacsirta" ("Жайворонок"), який проводило управління культури облдержадміністрації на базі Берегівської ДШМ ім.З.Кодая.

Конкурс зібрав найкращих виконавців угорської народної пісні з усіх куточків краю – 56 учасників віком від 6 до 18 років.

Мета конкурсу – популяризація угорської народної музики і мистецтва, збагачення культурних здобутків України, виявлення та підтримки талановитої молоді, реалізації творчого потенціалу юних обдарувань, узагальнення і вивчення передового досвіду роботи з угорським фольклором. 

Чітка організація, похвилинний розподіл дав змогу членам журі, серед яких були троє викладачів Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора (Надія Підгородська – голова журі, Світлана Глеба, Валентина Зелінка), працювати продуктивно і грамотно в інтенсивному режимі. За фольклористику на конкурсі відповідали ще двоє членів журі – викладач Ужгородського коледжу культури і мистецтв Анжеліка Гербер та режисер народного фольклорного колективу працівників культури Берегівського району "Розмарінг" Еріка Ковач.

Програма конкурсу передбачала акапельне виконання одного обов’язкового твору в кожній віковій категорії. Більшість учасників були відповідно підготовлені і добре справлялися з програмними вимогами.

Справжньою перлинкою конкурсу стала Ребека Дзяпко (Чопська ДМШ, викладач Е.Мельник, концертмейстер М.Константинов). У її виступі було присутнє все, що відрізняє угорську народну пісню від загальної фольклористики Закарпаття.

Членам журі довелося виконати нелегку роботу, оцінюючи не тільки вокальні дані учасників, але й враховуючи автентику угорської пісні. В підсумку, рішення журі наступне: І категорія, ІІ категорія, ІІІ категорія.

Незалежно від резутьтату, всі учасники та їхні викладачі отримали подяки й заохочувальні призи від управління культури за належну підготовку до конкурсу.

ber 1ber 2ber 3

Надія Підгородська, голова циклової комісії "Академічний спів"

Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора

Додаткова інформація