Пам'ять про Федора Зубанича вшанували на рідній письменникові Великоберезнянщині

Кілька років поспіль на Закарпатті успішно реалізується благодійна акція "Письменник – сільській бібліотеці, сільська бібліотека – письменнику". Зазвичай у рамках акції проводять різноманітні культурологічні заходи, присвячені пам’ятним подіям, датам. Для користувачів бібліотек дарують книги закарпатських авторів.

6 березня у приміщенні Великоберзнянської центральної районної бібліотеки відбулося зібрання з нагоди 70-річчя від дня народження відомого письменника, уродженця Великоберезнянщини Федора Зубанича. На жаль, уже багато років його немає з нами. Але пам'ять про нього живе у серцях земляків, закарпатців, шанувальників творчості Ф.Зубанича у всій країні та в українській діаспорі світу.

Вшанувати пам'ять Федора Зубанича у В.Березний приїхали головний спеціаліст управління культури облдержадміністрації Оксана Дурунда, голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Густі, письменники Іван Козак, Василь Мулеса, подружжя відомих на Перечинщині трудівників культосвітньої ниви Ганни і Юрія Мулеси, відомий у краї діяч культурного руху, друг Федора Зубанича – Володимир Шелепець, земляки з Великого Березного, Ставного й інших сіл району.

В урочистій, але по-родинному теплій атмосфері, відбувся вечір-спомин "Пам'ять жива". Про Федора говорили як про живого. Адже його життя і творчість – невід’ємні від долі Срібної Землі.

Присутніх сердечно привітав голова районної ради Ярослав Шокаль. Світлими спогадами поділились гості заходу, серед яких і земляки письменника.

Зворушливо прозвучали у виконанні Кароліни Лазорець, Олесі Фетько, Лери Шіпош, Юлії Руської вірші Петра Скунця, Миколи Пшеничного, Івана Козака, присвячені пам’яті незабутнього співця Великоберезнянщини. Анастасія Доброжанська зі щирістю і душевною теплотою прочитала уривок із повісті ювіляра "Білі берези Березного", а Вікторія Рапа – уривок із повісті "Довбушеві гори".

Вечір доповнила книжкова виставка "Нев’янучий едельвейс Срібної Землі" та книги для користувачів бібліотек району, придбані за підтримки управління культури облдержадміністрації.

Сестра письменника – народна артистка України Марія Зубанич сердечно подякувала Великоберезнянській районній бібліотеці, ініціаторам, організаторам, учасникам вечора-спомину за світлу і вдячну пам'ять про незабутнього та дорогого всім нам Федора Зубанича – видатного майстра слова, вірного сина Карпатського краю і патріота України.

Учасники також поклали квіти та запалили свічі пам’яті біля могили Федора Зубанича на місцевому кладовищі.

Zubanych 1F.Zubanych 2F.Zubanych 3

Василь Густі, голова

Закарпатської обласної організації НСПУ

Додаткова інформація