Закарпатці вшанували пам’ять Карпатських січовиків на "Красному полі"

15 березня на території меморіального комплексу "Красне поле" поблизу міста Хуст відбувся мітинг присвячений 78-й річниці проголошення незалежності Карпатської України. 

Участь у заході біля Пам’ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків, взяли керівники краю  Геннадій Москаль та Михайло Рівіс.

Мітинг розпочався Державним Гімном України та військовим салютом. Присутні вшанували пам’ять полеглих героїв хвилиною мовчання.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль зачитав звернення Президента Петра Порошенка до українського народу з нагоди 78-ї річниці проголошення Карпатської України. "Ми пам’ятаємо доблесть оборонців Карпатської України, які мужньо боронили рідну землю від загарбників. Подвиг героїв Красного Поля завжди житиме в серцях українців. Нині Україна протистоїть агресії з боку Російської Федерації, яка у будь-який спосіб намагається відібрати в українців право на свободу, соборність і суверенітет,  ідеться у тексті звернення.  Подвиг закарпатців на Красному Полі, звитяга усіх борців за незалежність закликають нас до єднання, до спільної боротьби заради майбутнього України, її процвітання і добробуту, задля миру і злагоди на нашій землі".

Вклонився перед подвигом героїв Карпатських січовиків і голова облради Михайло Рівіс. "Наші предки поклали своє життя заради незалежності своєї батьківщини. Нині все залежить тільки від нас: що ми віддамо своїм нащадкам, якою буде Україна в майбутньому", – наголосив він та привітав присутніх від імені усього депутатського корпусу.

Керівництво області, міські голови, керівники районів, правоохоронних органів, представники громадських об’єднань та пересічні громадяни, які прийшли вшанувати річницю Карпатської України, поклали квіти до підніжжя Пам’ятного Хреста.

Мітинг завершився "Молитвою за Україну" у виконанні заслуженого академічного Закарпатського народного хору, – пише Прес-служба Закарпатської ОДА

12345678

Додаткова інформація