Закарпатські майстри представили писанки на виставці у Словаччині

16 березня на базі Вигорлатського музею (директор Василь Федич) у місті Гуменне Словацької Республіки відкрилась ХХV-та міжнародна виставка "Карпатська писанка", в якій взяли участь понад 90 митців із Словацької Республіки, України, Польщі, Угорщини та Чехії, які представили загалом 1000 робіт, виконаних у традиційній народній та авторській техніках.

За 25 років проведення цієї виставки було презентовано близько 20 000 писанок із різних регіонів шести європейських країн.

Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури представив на виставці експозицію із 150 робіт 15 майстрів-писанкарів краю. Писанки виконані в різних техніках, а саме: традиційне виконання – воскові та мальовані; сучасне виконання – шкрабанки, витравлювання оцтом, керамічні, мотанки й випалювання.

Майстри також провели майстер-класи. Зокрема, кандидат мистецтвознавства Роман Пилип провів майстер-клас із відтворення традиційної воскової гуцульської писанки, Тетяна Поринець – витравлювання оцтом, Крістіна Герц – випалювання на дереві, Вікторія Симкович – писанки-мотанки.

Роман Пилип нагороджений дипломом за збереження та відтворення традиційної гуцульської писанки в номінації "закордонний учасник". На виставці також були представлені роботи Софії Алмаші, Ірини Ходанич, Наталії Збоян, Любові Метелеги, Андреї Прислупської, Наталії Ковач, Тюнде Демеш, Ксенії Рибалко, Марії Микити, Лесі Долбні, Магдалини Гіді.

Товариство людей з обмеженими можливостями "Паралельний світ" представляв Андрій Доніченко з декоративною різьбленою композицією у вигляді пасхального дерева з підставкою для писанок.

Крім того, на відкритті виставки виступив дует "Червена ружа" в складі Лілії Немеш та Ольги Прокоп (концертмейстер Віталій Брецко).

Закарпатську делегацію представляли директор обласного музею народної архітектури та побуту Василь Коцан, завідувач відділу міжнародних зв’язків у галузі культурно-освітньої діяльності та народної творчості ООМЦК Віталій Рац, завідувач народного етнографічного музею ООМЦК, заслужений майстер народної творчості України Наталія Стегура.

Виставка триватиме до 21 квітня.

1234

Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури

Додаткова інформація