На Закарпатті масштабно відзначать Міжнародний день ромів

Урочистостями, масовими народними гуляннями та святковим концертом відзначать в Ужгороді Міжнародний день ромів 8 квітня.

Як розповіли організатори під час брифінгу в прес-центрі Закарпатської облдержадміністрації, свято розпочнеться урочистою ходою центром Ужгорода. Представники ромської національної спільноти області зберуться о 14.00 на площі Театральній поблизу обласної філармонії та колоною пройдуть містом, запрошуючи приєднатися до гулянь.

Далі за традицією запалять свічки та спустять рікою вінки з квітів  як символ єднання ромів у всьому світі. "Цього дня роми запалюють на вулицях свічки на знак єдності ромського народу та спускають на воду річок вінки, що символізує нелегку долю народу – вічного блукальця без історичної батьківщини", – зазначив начальник відділу національностей та релігій облдержадміністрації Йосип Резеш.

Цьогоріч масові народні гуляння відбудуться на площі перед облмуздрамтеатром. Як повідомила організатор святкових заходів Світлана Адам, тут розташуються циганські кибитки, намети, розкладуть вогонь. Роми в національних костюмах пригощатимуть гостей закарпатськими стравами,  – пише Прес-служба Закарпатської ОДА

А вже о 14.30 у залі Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв відбудеться концерт і вручення відзнак.

Як анонсує Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури, в заході візьмуть участь лідери та представники ромської спільноти районів і міст області, поселень, голови громадських організацій, представники райдержадміністрацій, навчальних закладів, художні колективи з Ужгорода, Мукачева, Чопа та Перечинського району, а саме: ромський молодіжний  джазовий ансамбль "Лаутарі", ансамбль пісні і танцю "Сонячна Радванка", учасники танцювального гуртка "Терне чаве", солісти Світлана Адам, Едуард Адам, Віталій Горват, Гуляш Шандор та ін. 

Ромську тематичну композицію представить також народний ансамбль угорського танцю "Сонях" Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

Організаторами свята виступили Закарпатська обласна державна адміністрація, відділ національностей та релігій облдержадміністрації, управління культури облдержадміністрації, товариство ромів Закарпаття "Рома" та Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури.

mdr 1mdr 2

Додаткова інформація