Цьогорічні випускники мистецьких вишів краю майже стовідсотково забезпечені першим робочим місцем

Напередодні в приміщенні Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора відбувся традиційний розподіл випускників мистецьких навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації за першим місцем роботи.

Такий організований розподіл молодих спеціалістів управління культури облдержадміністрації проводить уже 11 років поспіль. Примітно, що Закарпаття залишається єдиною областю, де організовують подібні огляди майбутніх дипломованих спеціалістів. Мета – забезпечити випускників роботою за фахом і, бажано, в крайових закладах та колективах – задля розвитку, передусім, власної, закарпатської культури.

Керівництво управління культури облдержадміністрації, начальників міськрайвідділів та управлінь культури, керівників обласних установ культури та мистецтва і директорів шкіл естетичного виховання краю із своїми цьогорічними випускниками знайомили директор Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора Світлана Стегней і директор Ужгородського коледжу культури і мистецтв Наталія Шетеля.

Зокрема, музичне училище підготувало півсотні спеціалістів за напрямками "Фортепіано", "Оркестрові струнні інструменти", "Оркестрові духові та ударні інструменти", "Народні інструменти", "Академічний спів", "Хорове диригування" та "Теорія музики". А коледж незабаром випустить 54 молодих фахівців за спеціальностями "Народна художня творчість", "Хореографія" і "Бібліотечна справа".

Всім без винятку випускникам були запропоновані як направлення в розпорядження районних відділів культури, так і, здебільшого, вже визначені місця роботи в закладах культури та школах естетичного виховання краю. Окремі спеціалісти одержали навіть дві і більше пропозицій із можливістю поєднувати їх за сумісництвом.

До слова, деякі випускники ще до розподілу, проходячи практику на початку року, працевлаштувалися за фахом і зараз лише підтвердили намір надалі працювати в обраних колективах.

Окрім того, чимало молодих фахівців поділилися планами щодо подальшого навчання у спеціалізованих вишах України (Львів, Київ) та близького зарубіжжя (Словаччина, Угорщина).

1234567891011121314

Управління культури Закарпатської ОДА

Додаткова інформація