Берегівчани підкорили одразу два всеукраїнські фестивалі на Миколаївщині

21-30 червня в м.Очаків Миколаївської області проходили два всеукраїнські фестивалі: ХХІІ-ий фестиваль театрального мистецтва "Від Гіпаніса до Борисфена" та VII-ий фестиваль-конкурс виконавців сатири і гумору "Усмішки Глазового".

З’їхалася рекордна кількість учасників  31 театральний колектив із 16 областей України. 

Темою цьогорічного фестивалю "Від Гіпаніса до Борисфена" було "Родинне перевесло" ("Я люблю свою родину", "Я люблю свою землю"). Й саме до цієї теми режисери-сценаристи Ольга та Олександр Матеї написали п’єсу-комедію "І були кози ситі та сіно ціле, допоки…", з якою колектив Берегівського українського народного театру ім.Я.Бандурович 26 червня представляв Закарпаття у конкурсній програмі фестивалю.

За сюжетом усі події у п’єсі відбуваються в сучасному часі. Заможна закарпатська родина Пацюків живе, ні в чому собі не відмовляючи, допоки не приходять серйозні випробування на міцність родинних зв’язків. Протягом однієї години глядач із цікавістю спостерігав за майстерною та енергійною грою берегівських театралів. А по завершенні вистави актори отримали свої заслужені гучні овації не тільки від глядацтва, а й від членів професійного журі фестивалю, які аплодували стоячи. У прем’єрі вистави зіграли п’ятнадцять учасників театру, віком від трьох до сімдесяти років, серед них: Юрій Мельник, Інна Буяновська, Микола Алечко, Ольга Радик, В’ячеслав Шалигін, Лариса Савко, Наталія Васильєва, Олеся Матей, гарною грою відзначилися й нові актори, які дебютували на всеукраїнській сцені, а це – головна героїня вистави Андріана Вешелені, а також Маргарита Ткач, Оксана Залізняк, Яна Піскун, Поліна та Стефанія Дзопко та ін. 

Журі фестивалю, до складу якого увійшли провідні режисери професійних театрів із Рівного, Миколаєва, Полтави, заслужені артисти та працівники культури України, високо оцінили не тільки яскраву гру берегівських акторів, а й сам задум режисерів і авторів цієї чудової, кумедної вистави. І тому 30 червня, під час заключного гала-концерту, на якому відбулося довгоочікуване нагородження театральних колективів та окремих виконавців сатири і гумору, серед почесної трійки лауреатів театрального фестивалю опинився і Берегівський український народний театр ім.Я.Бандурович (режисери Ольга та Олександр Матеї)  з одразу двома дипломами: перше місце у головній конкурсній номінації "Найкраще висвітлення теми фестивалю", яка охоплює драматургію та режисерське бачення вистави, і третє місце в загальному конкурсі серед 31-го колективу за акторську гру колективу.

У фестивалі ж сатири та гумору "Усмішки Газового", що паралельно стартував 27 червня, взяв участь актор Берегівського українського народного театру ім.Я.Бандурович Юрій Мельник, який майстерно представив гумор Павла Глазового та на заключному-гала концерті отримав "Гран-прі" фестивалю-конкурсу.

Як відзначило журі, Берегівський український народний театр ім.Я.Бандурович під керівництвом Ольги та Олександра Матеїв є не тільки неодноразовим лауреатом цього фестивалю, улюбленцем місцевої публіки, але й колективом, який на всеукраїнській театральній арені має власне обличчя із власною драматургією.

У свою чергу, колектив запевняє: такі фестивалі дають можливість не лише насолоджуватися театральним мистецтвом найкращих народних театрів з різних куточків нашої держави, що представляють на фестивалі різнобарвну фестивальну афішу, а й сприяють у творчому натхненні розвитку самобутньої української культури і підйому національної свідомості.

За сприяння в творчій поїздці артисти вдячні Берегівській міській раді, міському голові Золтану Бабяку та заступнику Надії Ловзі, управлінню культури Закарпатської облдержадміністрації в особі начальника Вікторії Фролової, голові обласної профспілки працівників культури Наталії Товтин, директору Закарпатського ООМЦК Ганні Дрогальчук, управлінню культури Берегівської міської ради на чолі з начальником Оксаною Радик, директору Берегівського міського будинку культури Владиславу Чулей.

12345678910

Управління культури Берегівської міської ради

Додаткова інформація